Marks & Spencer mění sortiment, investuje do rekonstrukce

středa, 7. dubna 2021, 17:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Marks & Spencer zdvojnásobí počet položek mraženého sortimentu. Do nabídky rovněž přidá kuchyňské potřeby a domácí doplňky.

Nabídka mraženého zboží se zdvojnásobí, zdroj: M&S.

Nabídka mraženého zboží se zdvojnásobí, zdroj: M&S.

Britský řetězec Marks & Spencer na českém trhu významně obmění svou nabídku potravin. Chlazené produkty zcela nahradí rozšířeným mraženým sortimentem. Seznam jeho položek se zdvojnásobí. Společnost tak reaguje na zvýšenou poptávku po mraženém zboží i změny v dodávkách produktů po odchodu Velké Británie z Evropské unie. Kvůli zpoždění dodávek čerstvých potravin uzavřel řetězec 15. ledna všechny své prodejny.

Brexit způsobuje zpoždění dodávek i v českých obchodech

pondělí 18. ledna 2021

Zvolené řešení má podle Marks & Spencer zaručit „vysoký standard nabídky pro zákazníky tak, jak od značky očekávají“, a zajistit tak i do budoucna udržení dodávek oblečení, domácích potřeb a potravin do všech prodejen i do internetového prodeje v České republice.

„K obměněné nabídce potravin, kterou dnes oznamujeme, nás vedla významná poptávka zákazníků po našem mraženém sortimentu, zaznamenaná od začátku pandemie společně s probíhajícími výzvami, kterým jsme čelili při dodávkách čerstvých potravin. Po opětovném otevření prodejen budeme moci s jistotou nabídnout úroveň služeb, kterou od nás zákazníci očekávají, a expandovat do rychle rostoucí oblasti trhu s potravinami,“ uvedl Stephen Smy, Country Manager M&S pro Českou republiku.

V rámci nadcházejících změn investuje řetězec také do rekonstrukce prodejních ploch s potravinami, aby své prostory zmodernizoval. První zrenovovaná prodejna bude otevřena v červenci v OC Nový Smíchov.

V České republice působí Marks & Spencer 25 let. Původně vstoupil na trh s módou, jež i nadále představuje 70 % obratu. Později byl prodej rozšířen i o potraviny. Do budoucna přibudou vybrané kuchyňské potřeby a domácí doplňky. 

Na tuzemském trhu řetězec provozuje 16 poboček, v průběhu roku by k tomu měla přibýt jedna nová. Aktuálně jsou zatím všechny kamenné prodejny kvůli vládním protikoronavirovým opatřením uzavřeny. V provozu je e-shop se službou Rezervuj & Vyzvedni, která byla spuštěna letos v lednu. Oděvy a doplňky jsou také nabízeny na Mall.cz. Potraviny je možné nakupovat na Rohlik.cz.

-stk-