Telly za rok od rebrandingu investovala čtvrt miliardy Kč

pondělí, 5. dubna 2021, 09:30 TV MediaGuru

Největší část peněz mířila do technologického rozvoje. Letos chystá investice v řádu desítek milionů.

Zdroj: Telly

Zdroj: Telly

Internetová a satelitní televize Telly, která vznikla přejmenováním z Digi.cz, investovala loni zhruba 250 milionů korun. Největší část peněz mířila do technologického rozvoje. Rozšířila se rovněž nabídka kanálů a část prostředků šla do nových sportovních vysílacích práv. Letos chystá investice v řádu desítek milionů. 

Televize, která má kolem 170.000 zákazníků, se přejmenovala na Telly před rokem. Kromě nové vizuální identity zavedla smlouvy bez vázanosti, přišla s novým sportovním obsahem a nabídla datově úspornější kodek H.265. Díky němu mohou zákazníci sledovat televizi ve Full HD i s téměř poloviční rychlostí internetu než v minulosti. Své účty mohou spravovat on-line přes počítač, tablet nebo z mobilního telefonu.

Letos v únoru televize upravila sportovní nabídku a spustila balíčky Sport online. Diváci Telly tak mohou za nižší ceny sledovat fotbalová utkání britské Premier League, španělské LaLigy, německé Bundesligy a italské Serie A. Tyto soutěže loni doplnily přenosy amerického fotbalu NFL, včetně Super Bowlu, a od ledna zápasy UFC.

V souvislosti s kontraktem na přenosy UFC zápasů se Telly podařilo podepsat smlouvu o marketingové a mediální spolupráci s českým MMA bojovníkem, Jiřím „Denisou“ Procházkou. Novinkou pro diváky Telly jsou přenosy wrestlingové organizace WWE, jež odstartovaly letos v březnu.

Telly nabízí tři programové balíčky s pojmenováním Malý, Střední a Velký za 200, 400 a 600 korun měsíčně. Ke každému z nich lze dokoupit filmový balíček HBO. Fanoušci sportu mohou využít i samostatný balíček Sport jen se sportovními kanály.

Kromě rebrandingu dostala televize Telly před rokem kompletně novou vizuální identitu od Studia Najbrt. Redesignem prošly i televizní aplikace a sjednotilo se uživatelské rozhraní v set-top boxech a aplikacích a zavedlo se sdílení nahrávaného obsahu napříč zařízeními. Pořady mohou zákazníci sledovat až 7 dní nazpět. U internetové televize je možnost sledování až na 4 zařízeních (např. TV, mobil, tablet, počítač).

V průběhu loňského roku spustila Telly aplikaci i pro chytré televize LG. Telly již dříve nabídla vlastní aplikace pro televizory Samsung, Android TV a Apple TV.

Televizní operátor Telly je zároveň poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením Digi.CZ od roku 2006. Telly je českou společností, patří do skupiny Lama Energy Group.

-mav-, -čtk-