Video na českém internetu dál roste, hlavně díky Seznamu

pondělí, 12. dubna 2021, 07:30 Internet & Mobil MediaGuru

Průměrný počet přehraných videí na českém internetu se v prvním letošním čtvrtletí zvýšil, růst jde ale především za Seznamem.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Počet přehraných videí na českém internetu v prvním letošním čtvrtletí se v meziročním srovnání dál zvyšuje, ukazují data z výzkumu NetMonitor. Nejsilnějším hráčem je nadále Seznam.cz, který svou pozici od loňského prvního čtvrtletí výrazněji upevnil.

Průměrný měsíční počet přehraných videí v prvním letošním čtvrtletí se ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšil více než dvojnásobně. Růst táhne především Seznam.cz, který zařazením dalších videí i na svou domovskou stránku dosáhl zhruba sedminásobně vyššího výsledku než loni. Videa distribuuje Seznam.cz na několika místech. Všechna svá videa, navíc rozšířená o partnerský obsah, nabízí na portálu Televizeseznam.cz, další jsou dostupná na jednotlivých obsahových webech Seznamu (Seznam Zprávy, Novinky, Sport atp.) a na home page Seznamu.

Podle počtu přehraných videí jsou dalšími nejsilnějšími hráči FTV Prima a Mafra. U ostatních hráčů ale data naznačují meziroční snížení počtu přehraných videí s výjimkou skupiny Mafra a České televize.  

Video přehrání: hlavní hráči českého internetu, 1Q/2021

  průměr za I-III/ 2021
Seznam.cz                     347 465 226   
FTV Prima                       45 600 353   
Mafra                       27 391 198   
Nova Group                       24 610 551   
CNC                       20 959 762   
Česká televize                       14 883 006   
Economia                         7 945 653   

Zdroj: NetMonitor, SPIR, Gemius, měsíční průměr počtu video přehrání za I-III/2021, všechny platformy

Upozorňujeme ale, že data výzkumu NetMonitor nezahrnují výsledky za globální platformy YouTube, Facebook atp. Výsledky tak nelze chápat jako zahrnující všechny video platformy dostupné v České republice. 

-mav-