Karlovarský festival letos sází na zvědavé oči, spustí i KVIFF TV

úterý, 11. května 2021, 12:00 Marketing MediaGuru

Vizuál letošního ročníku Karlovarského filmového festivalu si hraje s číslovkou 55, kterou přeměňuje ve zvědavé oči.

Foto: MediaGuru

Foto: MediaGuru

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční v nezvyklém termínu – ve dnech 20.–28. srpna 2021. Vizuál, pod kterým je tradičně podepsáno Studio Najbrt, pracuje tentokrát s motivem očí, vytvořených z číslic. „Jsou to oči festivalu, oči filmařů a především diváků. Chtěli jsme, aby byly oči zvědavé, které se těší ve ztemnělém sále biografů, na který se všichni těšíme,“ popsal na úterní tiskové konferenci Aleš Najbrt, jenž je spolu s Jakubem Spurným pod vizuálem autorsky podepsán, a prozradil, že v některých animacích se bude motiv očí i hýbat. 

Kromě desetidenního festivalového programu, který bude později upřesněn, chtějí organizátoři do Karlovarského kraje, který byl pandemií koronaviru velmi zasažen, přinést  i celoroční kulturní program. „Již nyní se bavíme s předními českými kulturními tělesy, abychom naplnili dramaturgii po celý rok,“ předeslal prezident festivalu Jiří Bartoška.

Letos spustí i KVIFF TV

Do festivalu letos také vstoupil nový strategický investor – skupina Rockaway. „Pro festival se tím otevírá příležitost rozšířit stávající aktivity, jako je například distribuční label KVIFF Distribution a nově realizovat projekty, o nichž jsme dlouhodobě uvažovali,“ přiblížil Jiří Bartoška. 

Jedním z nich je spuštění platformy KVIFF TV. Poprvé bude využita již v červnu při 16. ročníku festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival. Během festivalu by měl na ní běžet tzv. KVIFF Live, který bude přenášet dění z Karlových Varů, nejdříve vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah. Do budoucna je v plánu také celoroční artový  program. „Neznamená to, že bychom tím opouštěli kina, naopak si myslíme, že je tím podpoříme,“ dodal výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha s tím, že KVIFF TV zpočátku poběží na českém a slovenském trhu. Rozšířit se však chce v dohledné době do celého regionu střední a východní Evropy.

Partneři festivalu 55. ročníku 

Složení partnerů se i po zrušeném loňském festivalu příliš neproměnilo. Sestava hlavních partnerů zůstává. Mezi nové partnery se již loni zařadila společnost Mattoni 1873, Unipetrol nově vystupuje pod značkou Benzina Orlen. Její palivo Verva se stalo oficiálním palivem festivalu. Novinkou je značka Kärcher jako partner čistého festivalu. Mezi podporovatele se nově zařadila společnost Visa. Dodavatelem pokladního systému se stalo Storyous. A BigBoard Praha se přesunul z mediálních partnerů mezi hlavní mediální partnery. 

Partneři 55. MFF Karlovy Vary

Za podpory Ministerstva kultury

Hlavní partneři

Vodafone

Innogy

Accolade

Mall.cz

Karlovy Vary

Karlovarský kraj

Partneři

Benzina Orlen

Philip Morris ČR

Czech Fund

Sazka Group

Mattoni 1873*

Oficiální vůz: BMW

Oficiální káva: Nespresso

Za podpory:

Visa*

Česká zbrojovka

Eurovia

Oficiální palivo: Verva*

Partner sekce Lidé odvedle: Nadace Sirius

Oficiální beauty partner: Dermacol

Oficiální šampaňské: Moët & Chandon

Oficiální pivo: Pilsner Urquell

Oficiální drink: Becherovka

Partner čistého festivalu: Kärcher*

Dodavatel festivalových cen: Moser

Partner festivalového Instagramu: Profimed

Dodavatel softwarového řešení: Microsoft

Dodavatel pokladního systému: Storyous

Dodavatel GPS systému: ECS Invention

Oficiální kolo: Specialized

Hlavní mediální partneři:

Česká televize

Radiožurnál

Novinky.cz

Právo

Reflex

• BigBoard Praha

Mediální partneři:

TVStar

Elle

Hlavní partnerské hotely:

Thermal

Grandhotel Pupp

Four Seasons Hotel Prague

 * nová či obnovená spolupráce

-stk-