Prima Star zahájí 14. června, přinese starší pořady Primy

úterý, 25. května 2021, 16:35 TV MediaGuru

Televizní skupina Prima spustí svůj desátý kanál Prima Star. Své vysílání zahájí 14. června a nabídne i starší pořady televize Prima.

Tváře pořadů TV Prima a management, zdroj: FTV Prima

Tváře pořadů TV Prima a management, zdroj: FTV Prima

Novou celoplošnou stanici Prima Star zahájí televizní skupina Prima v pondělí 14. června. Půjde o desátý kanál skupiny Prima. Nabídne původní pořady TV Prima, a to převážně z archivní tvorby. Diváci tak uvidí talk show Nikdo není dokonalý, seriál Rodinná pouta nebo zábavný pořad Carusošou.

„Nový kanál je logické doplnění naší Prima rodiny, za 28 let své existence vyprodukovala televize Prima velké množství pořadů napříč všemi televizními žánry, proto chceme divákům připomenout rodinné stříbro, které bylo doposud ukryto v našich archivech,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupina Prima. Nová stanice nabídne seriály, zábavné pořady i reality show rozdělené ve vysílacích blocích. Podle slov generálního ředitele vybrala své „zlaté" pořady za 28 let existence.

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel Roman Mrázek, zdroj: FTV Prima

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel Roman Mrázek, zdroj: FTV Prima

Prima Star bude vysílat 16 hodin denně sedm dní v týdnu, cílí primárně na ženy, ale pořady si mají v programu najít i muži. Stanice má být svým charakterem zábavní a chce diváky „pohladit na duši". Starší pořady televize Prima byly pro účely nového kanálu digitalizovány. Prima zavedením Prima Star chce také omladit publikum na svém hlavním kanále. 

Podle generálního ředitele Prima očekává, že v úvodní fázi dosáhne Prima Star na sledovanost 0,5 % v divácké skupině 15-69 let. „Zatím startujeme v celoplošné pozemní distribuci a v T-Mobile TV. Až se penetrace rozšíří o další operátory, očekáváme růst sledovanosti na 0,75 % až k jednomu procentu," upřesnil Marek Singer pro MediaGuru.cz.

V odpoledním televizním vysílání se objeví např. seriály Rodinná pouta a Modrý kód, pořady o vaření Prostřeno! (o víkendech s VIP hosty), S Italem v kuchyni a Božské dorty od Markéty. V podvečer odvysílá Carusošou, dramatické příběhy Křižovatky života či reality Jak se staví sen. V hlavním vysílacím čase opráší Krampolovu show Nikdo není dokonalý, ve všední dny i show To je fór!, o víkendech pak Telebazar. Následovat budou primácké talk show, mezi nimiž pak přelom dne završí Trní.

Vysílací schéma Prima Star

vysílací pásmo pořady
dopoledne telenovely a Prima Love
12:40-15:15 Modrý kód, Rodinná pouta
15:15-17:15 Prostřeno, S Italem v kuchyni, Božské dorty od Markéty
17:15-18:10 Carusošou
18:10-20:15 docu reality, Křižovatky života, Jak se staví sen, Ženy na cestách
20:15-22:15 Nikdo není dokonalý, To je fór, Telebazar
22:15-0:15 Show Jana Krause, Polívka na víně, Na Pavláska, Marta, Dementi, Benefice, Trní
00.15-3:45 reprízy

Zdroj: FTV Prima

Programové schéma Prima Star, zdroj: FTV Prima

Programové schéma Prima Star, zdroj: FTV Prima


Grafickou výbavu pro kanál vytvořilo audiovizuální studio Department, které stojí i za grafikou většiny kanálů skupiny. „Symbolem Prima Star je, jak už název napovídá, hvězda – známka a ocenění toho nejlepšího, co kdy v rámci Primy vzniklo. Fialová barva značí srdečnost, tedy naznačuje, že program Prima Star bude srdeční záležitostí,“ poukazuje Marek Singer.

DVB-T2 signál Prima Star bude šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 22 Czech Digital Group. Nový program si také naladí zákazníci T-Mobile TV. Do budoucna bude Prima Star dostupný i u většiny ostatních operátorů.

Prima zařadí nový kanál do reklamního prodeje už od června, jeho sledovanost tak bude měřena v projektu ATO-Nielsen Admosphere. Podíl zastoupení nové stanice v reklamním balíčku Media Clubu představuje podle platného ceníku od 14. května 0,8 %, od července by se měl zvýšit na 1,5 %.​

Skupina Prima v současné době provozuje v České republice vysílání devíti celoplošných stanic: rodinný kanál TV Prima, na mladší muže zaměřený kanál Prima Cool, ženský Prima Love, dokumentární Prima Zoom, filmový Prima Max, detektivní Prima Krimi a zpravodajský CNN Prima News. Portfolio doplňují stanice Prima +1 (o hodinu posunuté vysílání) a na Slovensku stanice Prima Plus.

-mav-