Prima začlení nový kanál Prima Star do reklamního prodeje

úterý, 18. května 2021, 12:15 TV MediaGuru

Televizní skupina Prima připravuje spuštění stanice Prima Star. Počítá s jejím rychlým zařazením do reklamního balíčku svých stanic.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Televizní skupina Prima počítá se začleněním nového kanálu Prima Star do reklamního prodeje. Vyplývá to z nového ceníku zastupitelství Media Club, které ho aktualizovalo s platností od 1. července 2021. Naznačuje to tak, že nová stanice odstartuje ještě před letošními letními prázdninami.

Kdy přesně Prima Star začne vysílat, ale zatím Prima neupřesnila. Detaily k nové stanici chce oznámit na tiskové konferenci v příštím týdnu. 

V reklamním prodeji (bundelu) jednotlivých stanic skupiny Prima má mít nový kanál Prima Star zastoupení 1,5 %. To je stejný objem, jaký má v tuto chvíli např. kanál CNN Prima News. Zapojením nového kanálu do reklamního prodeje dojde k velmi mírné úpravě podílů ostatních stanic skupiny Prima v reklamním balíčku (v případě tří kanálů  snížení o 0,5 %).

Jak už jsme informovali, Prima získala licenci pro stanici Prima Star od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na začátku letošního května. Podle programové specifikace má jít o tematický program zaměřený převážně na archivní tvorbu, svým zaměřením tak odpovídá retro kanálu, jakým je např. Nova Gold. Soustředit se má na dramatickou tvorbu a různé formáty zábavních pořadů. Vysílat bude 16-24 hodin denně. Mělo by jít o desátý kanál skupiny.

Tematické kanály hrají v celkovém výkonu televizní skupiny Prima důležitou roli. Podílejí se přibližně na polovině celkové sledovanosti.

-mav-