Prima rozšíří rodinu stanic o nový kanál Prima Star

čtvrtek, 6. května 2021, 11:45 TV MediaGuru

Televizní skupina Prima se rozšíří o další kanál, od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získala licenci pro stanici Prima Star. Nabídne pořady z archivu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Televizní skupina Prima připravuje spuštění nového tematického kanálu s názvem Prima Star. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání už obdržela licenci, a to pro vysílání v terestrice a na internetu, vyplývá ze čtvrtečního oznámení RRTV.

Podle programové specifikace má jít o tematický program zaměřený převážně na archivní tvorbu, svým zaměřením tak odpovídá retro kanálu. Soustředit se má na dramatickou tvorbu a různé formáty zábavních pořadů. Vysílat bude 16-24 hodin denně. Mělo by jít o desátý kanál skupiny.

Svůj poslední nový kanál spouštěla skupina Prima před rokem. Šlo o zpravodajský CNN Prima News, který se stal jejím devátým kanálem.

Tematické stanice skupiny Prima se podílejí zhruba na polovině celkového podílu skupiny. Na hlavní kanál připadal letos v březnu vyšší než 12% podíl z celkových 25 %(celý den, 15+, zdroj: ATO-Nielsen Admosphere).

Podíl TV stanic skupiny Prima (%), březen 2021, 15+, celý den, zdroj: ATO-Nielsen Admopshere

Podíl TV stanic skupiny Prima (%), březen 2021, 15+, celý den, zdroj: ATO-Nielsen Admopshere

-mav-