Ordinace v růžové zahradě nekončí, pokračuje na Voyo

úterý, 8. června 2021, 13:30 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Televize Nova bude pokračovat v natáčení svého seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, divákům ho nabídne na videoportálu Voyo.

Ordinace v růžové zahradě 2, zdroj: TV Nova

Ordinace v růžové zahradě 2, zdroj: TV Nova

Příběh seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 neskončí, Nova chce nové díly seriálu nabízet předplatitelům svého videoportálu Voyo. Televize to oznámila v úterý odpoledne. Ve čtvrtek 10. června odvysílá Nova „televizní finále" tohoto seriálu, další nové díly umístí na Voyo

„Streamovací platformy jsou budoucností. Zejména poslední rok a půl jednoznačně ukázal, že jsou naprosto rovnocennou alternativou k vysílání lineární televize. To, že si Nova jako svou vlajkovou loď v tomto směru zvolila právě Ordinaci, je z mého pohledu logické. Za téměř šestnáct let na televizních obrazovkách se stala kultem, který u nás nemá srovnání. Zájem ze strany fanoušků o nové příběhy z Kamenice je stále obrovský, a tak máme radost, že jim můžeme vyhovět a s víceméně stejným štábem i hereckým obsazením natáčet další příběhy Ordinace,” říká kreativní producentka seriálu Simona Matásková. Ta slibuje nové příběhy z Kamenice, které „uspokojí nejen stávající příznivce, ale na Voyo přitáhnou i nové publikum. Věřím, že nová éra Ordinace v tom nejlepším naváže na tu předchozí,” dodává Matásková.

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 se začal vysílat v roce 2005. V časech největší slávy sledovalo v průměru každý díl více než dva miliony diváků, podíl na sledovanosti překračoval i 50 %. Letos seriál v průměru sleduje necelý milion diváků starších 15 let (podíl 21 %), seriál se od loňska vysílá jednou týdně ve čtvrtek. Nova loni oznámila, že poslední díly seriálu uvede letos na jaře. Teď se rozhodla ponechat pokračování seriálu na videoplatformě Voyo. 

Pro TV Nova jsou stále klíčové příjmy z prodeje reklamního času na lineárních TV stanicích, snaží se ale rozvíjet i další zdroje příjmů. Letos se právě zaměřila na videoplatformu Voyo. V loňském „covidovém roce" se podařilo televizní skupině zvýšit čistý zisk, tržby mírně klesly (-4 %).

TV Nova v krizovém roce zvýšila zisk, tržby mírně klesly

úterý 8. června 2021

-mav-