Síť Hitrádií se rozšiřuje o Radio Contact Liberec

středa, 9. června 2021, 15:15 Aktuality, Rádio MediaGuru

Rozhlasová skupina Media Bohemia a její reklamní prodejce Radiohouse zařazují do svého portfolia Rádio Contact Liberec.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Radio Contact Liberec se produktově začlení do skupiny Media Bohemia, nejsilnějšího hráče na regionálním komerčním rozhlasovém trhu. Od července se stane součástí sítě Hitrádií (na reklamním trhu prodává Radiohouse). Radio Contact Liberec vysílá od roku 1991, je nejposlouchanějším regionálním rádiem v Libereckém kraji (zdroj: Radioprojekt, 1Q/2021). 

Media Bohemia ve středu odpoledne uvedla, že v Libereckém kraji a v širším okolí bude rozvíjet jak brand Hitrádia Contact, tak i brand Rádia Blaník Liberec. To posílí o některé frekvence, které Media Bohemia na Liberecku drží. „Aktuálně byla podána žádost na RRTV a očekáváme její vyjádření, jakým způsobem nám bude případě umožněno rozdělit frekvence mezi tyto dvě rádia," upřesnila Media Bohemia.

„Naším cílem je budovat i nadále silný brand Hitrádia Contact vedle silného Rádia Blaník Liberec. Pro reklamní zadavatele se otevírají nové příležitosti, a to nejen v rádiu, ale i v online prostředí. Mediální zastupitelství Radiohouse, které obchodně zastupuje rádia skupiny Media Bohemia, vidí velké zlepšení v cílení a silnějším zásahu díky možnosti kupláží,“ sdělil Štěpán Ryska, obchodní ředitel skupiny a jednatel Radiohouse.

„Hlavní konkurenční výhoda Contactu – regionální zaměření a obsah bude pro tento brand i nadále klíčová. Stávající tým zúročí 30 let budovanou znalost, kontakty a aktivity v regionu při rozvoji spoluprací a zapojení se do regionálních akcí. Regionální reklamní zadavatelé budou mít nově možnost plánovat rádiové kampaně i na posíleném Rádiu Blaník Liberec a napříč celou Českou republikou na formátech sítě Rádia Blaník, Hitrádií, Rock Rádií, nebo Fajn rádia," sdělil obchodní ředitel rádia Contact a regionální ředitel Radiohouse Jaroslav Požický.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) letos na jaře vyslovila souhlas s převodem stoprocentního podílu rádia na Media Bohemia

Media Bohemia posiluje na trhu, přebírá Radio Contact Liberec

čtvrtek 15. dubna 2021

-mav-