Začíná fotbalové Euro a s ním i kampaně partnerů

pátek, 11. června 2021, 07:20 Reklama MediaGuru

V pátek 11. června startuje Euro 2020, o rok odložený evropský fotbalový šampionát. Tradičně se s ním spojuje i celá řada partnerů.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Období od 11. června do 11. července bude patřit fotbalovému mistrovství Euro, které bylo kvůli pandemii koronaviru o rok odloženo. Všech jednapadesát zápasů budou moci čeští fanoušci sledovat na programech ČT sport a ČT2. A fotbalové atmosféry využívají ve svých marketingových aktivitách i partneři.

Automobilka Volkswagen, jež je letos oficiálním partnerem mobility, bude v průběhu šampionátu podporovat své elektrovozy. Ve 12 městech Evropy, kde bude Euro probíhat, vybudovala u stadiónů své promo zóny, v nichž vystaví své elektromobily ID.3 a ID.4. Zájemci si budou moci vybrané modely otestovat. Zároveň bude nabízet i speciální „mobility trika“, díky nimž bude možné si během šampionátu zapůjčit auto nebo sdílené kolo. Na českém trhu značka po několik týdnů organizovala soutěž o třídenní zájezd pro dvě osoby do Londýna na zápas Česká republika – Anglie i s večeří s Petrem Čechem.

Jedním ze sponzorů Eura je i Coca-Cola, jež chce svou kampaní „Jedna vášeň, jeden tým“ propojit fanoušky všech zúčastněných zemí. „V České republice a na Slovensku Coca-Cola chystá speciální aktivaci na čerpacích stanicích v podobě POS médií a TM promocí. Dále se také čeští fotbaloví fanoušci mohou těšit na výherní limitovanou edici Coca-Cola plechovek v HoReCa,“ říká Kateřina Třísková, marketingová manažerka společnosti The Coca-Cola Company ČR a SR. „Tato aktivace poběží v čase celého šampionátu, tedy do poloviny července,“ dodává.

Zdroj: The Coca-Cola Company ČR a SR

Zdroj: The Coca-Cola Company ČR a SR

Pivní značka H​eineken nachystala limitovanou edici plechovek s českou vlajkou. Na prodejnách řetězce Tesco bude také probíhat spotřebitelská soutěž o tzv. Stadion v krabici. „Tato idea vznikla vzhledem k současné situaci, kdy nebylo možné jako výhru využít lístky na finále. Proto jsme se rozhodli dovézt finále výhercům přímo do jejich obýváku. Celý box obsahuje stadionovou židli s područkami, tematické pozadí a hlavně lednici plnou piva Heineken,“ popisuje tisková mluvčí Heinekenu Dita Vašíčková. V plánu je také mediální podpora napříč různými kanály, mimo jiné v televizi, tisku a na internetu.

Heineken soutěží o tzv. Stadio v krabici, zdroj: Heineken.

Heineken soutěží o tzv. Stadio v krabici, zdroj: Heineken.

Vedle oficiálních partnerů Mistrovství Evropy lze zmínit také sponzory národní fotbalové reprezentace, kteří se ale nemohou přímo spojovat se samotným turnajem.

Hyundai, jež je partnerem českého týmu od roku 2008, spoléhá především na dlouhodobé aktivity. „Modelem, který pro aktivaci našeho partnerství momentálně využíváme, je v České republice vyráběné SUV Hyundai Tucson ve variantě N Line. Jeho komunikační kampaň běží v online i offline prostředí, mimo jiné i s využitím kombinovaného loga Hyundaia české fotbalové reprezentace,“ přibližuje tiskový mluvčí automobilky David Pavlíček. Kromě toho je značka také partnerem online fanzóny serveru Seznam.cz, kde je pro fanoušky připraven zábavný interaktivní obsah, informační servis, tipovací soutěž o hodnotné ceny, možnost zaslat českým hráčům vlastní vzkaz nebo nový speciální pořad moderovaný Jiřím Hoškem, Jindřichem Šídlem a Luďkem Mádlem. 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Fotbalu fandí také společnost PepsiCo se svou značkou Pepsi, která ve spolupráci s Primou připravila upoutávku zaměřenou na podporu fandění národnímu týmu. V digitálním prostředí pracuje s hráči české reprezentace, s nimiž vytvořila i soutěžní videa na sociální sítě. 

Dále PepsiCo komunikuje v místě prodeje, kde využívá nejen vystavení, ale i soutěže o podepsané dresy, šály nebo možnost vytvořit si dres s vlastním jménem. Do prodeje byly uvedeny plechovky ve speciálním balení pro čtyři osoby, které mají inspirovat ke společnému sledování fotbalu s přáteli. A pro podniky ze segmentu HoReCa byly vytvořeny venkovní poutače s podobami hráčů, které lákají ke sledování zápasů v dané provozovně.

Klíčový vizuál k fotbalové kampani značky Pepsi, zdroj: PepsiCo

Klíčový vizuál k fotbalové kampani značky Pepsi, zdroj: PepsiCo

Staropramen ve fotbalové kampani přibližuje, co pro znamená reprezentování. Na pomoc si k tomu pivní značka přizvala trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého, herce Hynka Čermáka a sládka pivovaru Jana Špačka. Součástí je i spotřebitelská promoce s mottem „Spolu za výhrou“. „Mechanika soutěže je jednoduchá. V obchodech stačí kupovat piva Staropramen, Smíchov, Jedenáctka nebo Ležák ve speciální fotbalové edici a sbírat kódy z plechovek a lahví. V hospodách a restauracích se konzumenti do soutěže mohou zapojit po zakoupení dvou čepovaných piv Staropramen,“ vysvětluje David Šeberle, senior brand manager značky Staropramen. Soutěžící mohou získat OLED TV, dresy podepsané reprezentanty a mnoho dalších cen.

Fotbalový reklamní spot pivní značky Staropramen

-stk-