Zahájila síť Pickey, dává prostor pro placený obsah

pondělí, 19. července 2021, 09:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Za kvalitní obsah je normální platit, říkají zakladatelé nového českého projektu Pickey. Je místem pro tvůrce i sledující.

Denisa Hrubešová, zdroj: Wiseguys

Denisa Hrubešová, zdroj: Wiseguys

V Česku začala působit nová sociální síť Pickey, která dává tvůrcům prostor pro publikaci fotografií, videí, podcastů nebo textů a na druhé straně jejich podporovatelům možnost si své favority předplácet. Celá platforma je česká a všechny platby probíhají v korunách.

Do režimu tvůrce se lze zatím dostat pouze na pozvánku, nicméně od září bude tato možnost zpřístupněna všem. Mezi tvůrci je například lihovarník Martin Žufánek, který Pickey bude využívat k publikaci informací o limitovaných edicích nebo audiovizuálních střípků z lihovaru. Mezi prvními tvůrci je i Starý Mrzout, známý pro svůj projekt Radio Zeitung.

„Nesejde na tom, jestli jste kovaní v módě, vaření, novinařině, gamingu nebo jestli třeba točíte videa o tom, jak správně cvičit. Nepochybně umíte něco, co někdo jiný neumí, tak to nabídněte světu a nechte si za to zaplatit. Normálně, bez nesmyslných spoluprací,“ uvedla ke startu nové sítě Denisa Hrubešová, která s vizí placené sítě přišla. Její vizi pak ztvárnil vývojář David Slačálek

Možnosti placených newsletterů se rozrůstají

úterý 13. července 2021

-mav-