Zahájila síť Pickey, dává prostor pro placený obsah
Za kvalitní obsah je normální platit, říkají zakladatelé nového
českého projektu Pickey. Je místem pro tvůrce i sledující.
V Česku začala působit nová sociální síť Pickey, která dává tvůrcům prostor pro publikaci fotografií, videí, podcastů nebo textů a na druhé straně jejich podporovatelům možnost si své favority předplácet. Celá platforma je česká a všechny platby probíhají v korunách.
Do režimu tvůrce se lze zatím dostat pouze na pozvánku, nicméně od září bude tato možnost zpřístupněna všem. Mezi tvůrci je například lihovarník Martin Žufánek, který Pickey bude využívat k publikaci informací o limitovaných edicích nebo audiovizuálních střípků z lihovaru. Mezi prvními tvůrci je i Starý Mrzout, známý pro svůj projekt Radio Zeitung.
„Nesejde na tom, jestli jste kovaní v módě, vaření, novinařině, gamingu nebo jestli třeba točíte videa o tom, jak správně cvičit. Nepochybně umíte něco, co někdo jiný neumí, tak to nabídněte světu a nechte si za to zaplatit. Normálně, bez nesmyslných spoluprací,“ uvedla ke startu nové sítě Denisa Hrubešová, která s vizí placené sítě přišla. Její vizi pak ztvárnil vývojář David Slačálek.
-mav-
# sociální síť # paywall # autor # Pickey # Denisa Hrubešová # Ondřej Slačálek
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Arena Sport bude od 15. srpna součástí skupiny Kanal1
Slovenské sportovní stanice Arena Sport změní od poloviny srpna své názvy
i vizuální identitu. Kanály Arena Sport 1 a Arena Sport 2 budou nově
vysílat pod značkou Kanal1 Sport a Kanal1 Xtra, rebranding se dotkne také
dalších stanic ze skupiny včetně dětského programu Rik.
Předsedou představenstva PNS je Ivo Kalík, střídá Víta Rozsypala
První novinová společnost (PNS) mění po více než sedmi letech vedení.
Z pozice předsedy představenstva odchází Vít Rozsypal, kterého nahrazuje
manažer Ivo Kalík.
Nova začala natáčet nové díly svého seriálu Specialisté
Kriminální seriál Specialisté bude na obrazovce TV Nova pokračovat novými
díly. Zahájilo natáčení dvanácté řady.