Dáme jídlo rozšiřuje quick commerce do dalších regionů

čtvrtek, 12. srpna 2021, 07:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Dáme jídlo vstupuje se svou nabídkou dodání zboží do 30 minut do dalších měst v České republice.

Zdroj: Dáme jídlo

Zdroj: Dáme jídlo

Rozvážková služba Dáme jídlo i nadále rozvíjí svou nabídku quick commerce – doručení nejrůznějšího zboží až domů do 30 minut. Rozšiřuje počet partnerů i geografické pokrytí. 

„Každý, kdo jednou vyzkouší doručení nákupu do pouhých 30, 20, nebo dokonce 15 minut od objednání, už nechce měnit. Volný čas je pro lidi čím dál důležitější a oceňují, když mohou sami rozhodovat, jak ho využijí. Právě proto neustále rozšiřujeme pokrytí a šíři sortimentu v rámci quick commerce tak, aby si porci života navíc mohli dopřát další a další zákazníci u co nejpestřejšího sortimentu,” popisuje výkonný ředitel Dáme jídlo Filip Fingl.

Do nabídky rychlého doručení zařazuje Dáme jídlo i další sortiment – zákazníci si tak mohou domů nechat rychle doručit nejen potraviny, delikatesy či drogerii, ale i širokou škálu dalších položek od řezaných květin až po hračky. Spolupracuje přitom s celou řadou partnerů, například se sítí prodejen Tesco Expres, Žabka, Sklizeno, květinářstvím Kytky od Pepy nebo hračkářstvím Hamleys. 

V Praze, Jihlavě a Plzni nyní navyšuje Dáme jídlo počet partnerských poboček Žabka a doručování nákupů od tohoto partnera nově nabídne i v Příbrami a Táboře. „Zájem zákazníků v regionech o tuto službu předčil naše očekávání, což nás ještě více motivuje rozšiřovat pokrytí na nová a nová místa,” dodává Fingl.

Rozšiřování nabídky quick commerce se kromě partnerských obchodů týká i vlastní služby Dáme market. Tu Dáme jídlo provozuje od února letošního roku a aktuálně rozváží ze čtyř skladů na území hlavního města a jednoho skladu v Olomouci. V nejbližších týdnech budou zprovozněny další sklady Dáme market v Brně, Plzni a Praze – Košířích, v září pak budou následovat České Budějovice, Praha – Malešice či Liberec a do budoucna jsou v plánu i další regiony. 

„Díky optimalizaci logistiky a strategickému rozmístění našich vlastních skladů a partnerských provozoven plánujeme brzy zkrátit průměrný čas doručení objednávek v rámci quick commerce pod 15 minut, a to rozhodně není konec. Zkušenosti naší mateřské společnosti Delivery Hero ze zahraničních trhů ukazují, že je možné se dostat i pod 10 minut,” říká Fingl. Jako příklad uvádí Berlín, kde působí sesterská značka Dáme jídlo Foodpanda. 

Mateřská společnost Dáme jídlo, skupina Delivery Hero, začala oblast quick commerce budovat v roce 2019. V současnosti má po celém světě již na 80 tisíc partnerů. Kromě toho provozuje přes 600 vlastních kamenných skladů ve 35 zemích světa. Letos v dubnu zaznamenala společnost celkově přes 400 tisíc objednávek rychlého doručení zboží denně, meziročně o 400 % více.

Kromě Dáme jídlo rozvíjí quick commerce na tuzemském trhu i další hráči – své plány na tomto poli nedávno odhalila například společnost Wolt. 

Wolt otevře na českém trhu kamenný obchod

pátek 2. července 2021

-stk-