Seznam.cz zakládá divizi E-commerce, řídí ji Behúň

středa, 1. září 2021, 13:05 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Internetová společnost Seznam zakládá novou divizi E-commerce, která umožní lidem nakupovat přímo na Seznamu. Do jejího čela nastupuje Lukáš Behúň.

Lukáš Behúň, zdroj: Seznam.cz

Lukáš Behúň, zdroj: Seznam.cz

Lukáš Behúň, dosavadní produktový manažer Zboží.cz, se od 1. září stává ve společnosti Seznam.cz ředitelem nově vzniklé divize E-commerce. Ta se bude orientovat na rozvoj platformy, která umožní uživatelům nakupovat přímo na Seznam.cz. Současně bude sloužit jako další prodejní kanál, pomocí kterého mohou klienti oslovit zákazníky.

„Oblasti e-commerce se v posledních letech extrémně daří a my bychom této skutečnosti rádi využili a maximálně vytěžili to, co nabízí. Zprostředkování obchodu na internetu má velký výnosový potenciál a je jedním z klíčových míst, kde se online aktivita uživatelů odehrává. Jsme přesvědčeni, že v budoucnu bude tento trend ještě posilovat a Seznam nemůže zůstat pozadu. Naopak musí být schopný konkurovat silným globálním hráčům,“ uvedl  Lukáš Behúň.

V divizi E-commerce budou vznikat projekty, které uživatelům umožní nejen vyhledávat nákupní nabídky, ale své nákupy přímo realizovat. „Je tedy potřeba, aby vybrané služby z našeho portfolia zaměřené na e-commerce získaly v rámci naší celofiremní agendy a strategie postavení odpovídající našim záměrům a očekáváním,“ doplňuje Behúň.

Lukáš Behúň působí v Seznamu od listopadu 2016, kdy začínal na pozici produktového manažera Zboží.cz. Od července 2018 pak byl zodpovědný za produktové směřování celé služby. Svou kariéru začínal jako business analytik ve firmě 3A.cz, od roku 2013 se pak začal věnovat produktovému návrhu, především pro klienty v retailu a e-commerce.

-mav-