Socialbakers a Astute nově vystupují pod názvem Emplifi

pátek, 10. září 2021, 12:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Astute Solutions nedávno koupila firmu Socialbakers. V říjnu na trh obě zmíněné firmy vstoupí s ucelenou platformou pod názvem Emplifi.

Nikola Pantovic, zdroj: Socialbakers

Nikola Pantovic, zdroj: Socialbakers

Astute Solutions nedávno koupila firmu Socialbakers. Socialbakers i Astute budou od 4. října 2021 vystupovat pod jednotným názvem Emplifi. Podle slov Nikoly Pantovice, chief revenue officer Socialbakers, se společnost chce vymanit ze škatulky čistě marketingové a analytické firmy a začíná klást větší důraz na péči o zákazníky. Firma to oznámila na čtvrtečním setkání s novináři.

Firmu v nejbližším období čeká rebranding. Cílem je dostat všechny produkty pod jednotnou značku. V letošním roce firma předpokládá, že dosáhne tržeb ve výši 120 milionu USD. Výhledově chce navýšit svůj finanční obrat až o 35 %. Nyní pracuje na datové integraci všech firem, aby zákazníci mohli využívat všechny nástroje na jednom místě. Dokončení propojování všech dat vedení Emplifi předpokládá v příštím roce.

Sociální sítě se stávají pro nákup přes internet čím dál více populární. Emplifi proto sleduje nejnovější trendy, kterým přizpůsobuje i svoji nabídku produktů. Nikola Pantovic předpokládá, že tzv. social commerce, prodej přes sociální sítě, vzroste do tří let na 20 %. V dnešní době se lidé čím dál více soustředí na firmy, se kterými již měli pozitivní zkušenost. Nově tedy není při koupi na prvním místě cena, ale zákaznická zkušenost. Výhledově má Emplifi v úmyslu zaměřovat se hlavně na spokojenost zákazníků, klást důraz na jednoduchost nákupu, snadné vrácení zboží, zpětnou vazbu a celkovou synergii.

Hlavním trendem v prodeji na sociálních sítích je v poslední době streaming, který funguje na základě prodeje produktu pomocí videa nebo živého vysílání. V praxi lze vidět formu one to many, která oslovuje velké množství potencionálních zákazníků a nabízí přímý prodej, nebo one to one, která je cílená na konkrétního zákazníka a nabízí mu expertní pohled na daný produkt a odborný výklad. Velkou budoucnost vidí Emplifi také ve stále se rozvíjející platformě TikTok, která již neoslovuje pouze teenagery. Svojí sledovaností v minulém měsíci dokonce přesáhla YouTube. TikTok má teď majoritní postavení hlavně na americkém trhu, do půl roku se ale předpokládá rozšíření také na trhu evropském.

V letošním roce se Emplifi soustředí hlavně na strategii než na nábor nových pracovních sil. V příštím roce se však chce zaměřit na navýšení pracovních míst v oblasti engineeringu. Plánuje nárůst ve vyšších desítkách pracovních pozic. Potvrzuje tím fakt, že i přes americkou akvizici z českého trhu neodchází, ale naopak ho chce posilovat.

-tšl-