Kosmetika v reklamě: Letos nejvíc investují Beiersdorf a L’Oréal

pátek, 8. října 2021, 07:25 Aktuality, Výzkum, Marketing MediaGuru

Beiersdorf je od začátku roku nejsilnějším zadavatelem reklamy v médiích v segmentu kosmetiky.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Podle monitoringu reklamy Ad Intel společnosti Nielsen Admosphere je nejsilnějším zadavatelem v kosmetickém segmentu od začátku roku koncern Beiersdorf, pod nějž spadají značky jako Nivea, Eucerin nebo Labello. Druhé místo patřilo firmě L’Oréal Česká republika (zastřešující mimo jiné značky Garnier, Maybelline nebo Mixa) a třetí pak české společnosti Astrid. Tabulka níže uvádí ceníkové hodnoty umístěné reklamy.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Podle průzkumu Nielsen Adnosphere používá z kosmetických produktů pro péči o pleť a tělo nejvíce Čechů alespoň několikrát týdně krém na ruce (43 %), 39 % se neobejde bez použití pleťového krému a 31 % bez čisticího gelu, pěny nebo mýdla na obličej. Krém na obličej je na prvním místě také u žen – aspoň několikrát za týden ho používá 68 % z nich. Z mužů naopak sáhne vícekrát za týden po kosmetice málokdo: nejčastěji zmiňovaný je krém na ruce, ale reálně ho v této frekvenci používá jen 24 % mužů.

Krém na ruce je také celkově nejvyužívanějším kosmetickým produktem v Česku (myšleno bez ohledu na frekvenci používání). Aspoň někdy po něm sáhne 84 % dotázaných. Druhým nejpoužívanějším přípravkem je balzám na rty (aspoň někdy – 70 %), třetím pak krém na nohy (aspoň někdy – 63 %).

K těm nejméně používaným, resp. těm, jež vysoké procento lidí nepoužívá vůbec, patří v seznamu produktů pro péči o pleť a tělo pleťový olej, pleťové sérum a oční krém. Všechny tři přípravky vynechává okolo 65 % dotázaných.

Nákupy pleťové a tělové kosmetiky nejčastěji řešíme v drogerii (73 %). Nezanedbatelné procento ji však nakupuje v supermarketu (42 %) a už čtvrtina dnes pořizuje kosmetiku online.

Přírodní kosmetiku cíleně vyhledává a pravidelně používá jen 14 % respondentů (nad tímto průměrem se pohybují ženy, z nichž ji využívá 19 %, a respondenti do 34 let – 21 %). Naprostá většina dotázaných (70 %) je radši, když je kosmetika přírodní, ale nijak zvlášť to neřeší. Zbylých 16 % tento druh kosmetiky nevyhledává vůbec, nebo neví, co to je. Tuto možnost častěji označovali muži (25 % vs. 8 % žen).

-mav-