Nova točí pro Voyo minisérii Iveta, pro HBO Max vzniká slovenský seriál

úterý, 19. října 2021, 16:10 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

TV Nova natáčí pro Voyo Originál několik nových pořadů, mezi nimi je i minisérie o Ivetě Bartošové. Pro nabídku HBO Max Original zase vzniká slovenský seriál Víťaz, režíruje ho Jan Hřebejk.

Natáčení minisérie Iveta, zdroj: Voyo, TV Nova

Natáčení minisérie Iveta, zdroj: Voyo, TV Nova

Televize Nova začala natáčet několik nových projektů, které zamýšlí umístit na svou placenou videoplatformu Voyo. K připravovaným pořadům pro placenou videoslužbu patří minisérie Iveta mapující začátek kariéry Ivety Bartošové. Třídílná série vzniká exkluzivně pro Voyo a její nabídku Voyo Originál. Uvedení je naplánováno na příští rok. V režii Michala Samira si hlavní roli zahraje Anna Fialová, roli Petra Sepéšiho ztvární Vojtěch Vodochodský.

Děj sleduje Ivetu Bartošovou od dětství, kdy spolu se svou sestrou začíná navštěvovat školní sbor, přes úspěchy na hudebních soutěžích a odchod do Prahy a následnou cestu ke slávě, kterou dosáhla zejména díky spolupráci se zpěvákem Petrem Sepéšim.

Minisérie vzniká se souhlasem zpěvaččiny rodiny. „Ivetin život nepodávám jako bulvární senzaci, nesoudíme ani nikoho z jejího okolí. Pro nás je to příběh o dívce z Beskyd, která chce být slavná a milovaná. Když se to však podaří, o všechno přijde," říká kreativní producent Matěj Podzimek.

Pro Voyo se také připravuje minisérie Národní házená. Scénář napsal Michal Suchánek, který si v seriálu také zahraje, i se svojí dcerou. V dalších rolích se objeví například Jiří Langmajer nebo Václav Neužil. Režisérem je Vladimír Skórka.

Začala se také natáčet minisérie Jitřní záře. Ta je inspirována skutečnými případy rodin, které se rozhodly žít mimo systém a dostaly se do sporu se státní mocí. Minisérii, opět zamýšlenou pro Voyo Originál, režíruje Dan Wlodarczyk. Odehrává se hlavně na Prachaticku, kam se přestěhuje pár mladých lidí, který se rozhodl oprostit od zavedených pravidel. Hlavní role hrají Petra Bučková a Jan Plouhar.

Vedle toho je už natočená minisérie Případ Roubal v hlavní roli s Hynkem Čermákem, která bude mít premiéru letos v listopadu. Také ta je inspirována skutečnými událostmi.

Víťaz, zdroj: HBO

Víťaz, zdroj: HBO

HBO pak v těchto dnech začíná natáčet první slovenský seriál z originální produkce Max Original (s pracovním názvem) Víťaz. Jedná se o šestidílnou dramedy, kterou natáčí režisér Jan Hřebejk. Ten s HBO nepracuje poprvé, podílel se na obou řadách divácky seriálu Až po uši.

Víťaz od scénáristů Zuzany Dzurindové (dcery bývalého slovenského předsedy vlády Mikoláše Dzurindy) a Petera Nagyho pojednává o slovenském premiérovi, který opouští svou úspěšnou kariéru politika a vrací se do běžného života. Následně zjišťuje, že doma nemá takovou moc, na jakou byl ve své funkci zvyklý.

V hlavní roli se představí známý slovenský herec Ady Hajdu, dále pak Ivana Chýlková, Milan Ondrík nebo Petra Dubayová.

Seriál je prvním hraným projektem, který vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň jde o první ryze slovenský seriál, na němž se podílí společnost HBO. Společnost ETAMP Film Production pro HBO Max seriál vyrábí.

-mav-