Prima Show zahájí 25. října, cílí na mladší ženy

úterý, 5. října 2021, 15:35 TV MediaGuru

Televizní skupina Prima uvede svůj další nový tematický kanál. Stanici Prima Show představila na úterní tiskové konferenci.

Logo stanice Prima Show, zdroj: FTV Prima

Logo stanice Prima Show, zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima zahájí vysílání svého dalšího tematického kanálu s názvem Prima Show. Zaměří se na zábavní pořady a formát reality show. Objeví se v celoplošném terestrickém multiplexu DVB-T2 a také v nabídce operátorů (IPTV, satelit, kabel). Odstartuje v pondělí 25. října 2021 v odpoledních hodinách.

Podle generálního ředitele skupiny Prima Marka Singera je určena především pro mladší ženy ve věku 15-45 let. „Volně dostupný televizní kanál dominantně zaměřený na reality show na českém trhu chyběl. Nový kanál si klade za cíl oslovit mladé diváky, především ženy, reality žánr je pro ně velmi atraktivní," zdůvodnil. 

Půjde tak o druhý „ženský" tematický kanál skupiny Prima. Stávající Prima Love je ale určena staršímu publiku než nově připravovaný Prima Show (viz schéma níže). 

Obsah pro nový kanál bude Prima jak nakupovat, tak vytvářet vlastní. Z akvizičních pořadů jde například o reality Krásky a šprti, Ostrov pokušení, americkou verzi Výměny manželek, dále pořad O 100 % hezčí, Mistři šokujících proměn nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Zastoupení bude mít také vlastní tvorba skupiny Prima. Od pondělí do pátku chce nabízet dva až tři původní pořady. Mezi nimi je například lokalizovaná verze Královny butiků, přinášející nákupní inspirace a soutěž mezi ženami. Vysílat se bude od pondělí do pátku s tím, že páteční den je vyhrazen pro výběr finalistky. Porotcem soutěže je Filip Vaněk. Nový kanál přinese také druhou řadu reality show s influencery Like House 2, jehož první řadu vysílala letos na jaře v odpoledním čase TV Prima. V nabídce je také show Farmář hledá ženu.

Programové schéma Prima Show, zdroj: FTV Prima

Programové schéma Prima Show, zdroj: FTV Prima

Rozložení kanálů skupiny Prima podle věku a pohlaví, zdroj: FTV Prima

Rozložení kanálů skupiny Prima podle věku a pohlaví, zdroj: FTV Prima

Prima Show bude vysílat 15-24 hodin denně, a to sedm dní v týdnu. Plánuje propojit televizní obsah s VOD službami. Podle vyjádření Marka Singera pro MediaGuru.cz by její podíl na sledovanosti měl minimálně přesahovat 1 %.

Letos jde už o druhý tematický kanál, který Prima spouští. V červnu uvedla stanici Prima Star, která obsahuje její archivní tvorbu. Tematické kanály tvoří zhruba polovinu celkového podílu skupiny Prima (v září 2021: 27,41 % 15+, z toho na tematické stanice připadá 13,6 %). Vedle hlavního kanálu TV Prima tvoří portfolio stanice Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, CNN Prima News a Prima Star.

Bližší informace k nové stanici si můžete prohlédnout v materiálu níže.

-mav-