Zalando kampaní podporuje nabídku z druhé ruky

úterý, 5. října 2021, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Zalando novou reklamní kampaní komunikuje svou kategorii Pre-owned nabízející zboží z druhé ruky.

Zdroj: Zalando

Zdroj: Zalando

Módní e-shop Zalando slaví první rok od spuštění své kategorie Pre-owned, jež nabízí zboží z druhé ruky. Podporuje ji kampaní s názvem „Žádný drama“, jež má zdůraznit zážitek i pohodlí při nakupování a prodeji second-hand kousků. 

Kategorie Pre-owned byla spuštěna v září 2020 nejprve na domovském německém trhu, postupně byla rozšířena na 13 z celkových 23 trhů, kde dnes Zalando působí. Od letošního dubna je dostupná také v Česku. Za jeden rok se kategorie rozrostla desetinásobně, z 20 000 položek na současných více než 200 000 kousků. Mezi nejčastěji zakoupené produkty v tuzemsku patřily šaty, džíny a kousky z kategorie úplety a teplákoviny. 

Zalando nabídne v Česku zboží z druhé ruky

středa 21. dubna 2021

„Pre-owned hraje klíčovou roli na naší cestě k tomu, abychom se stali prvním místem, kam zákazníci zamíří, když pomyslí na módu, tzv. Starting Point for Fashion,“ říká Torben Hansen, VP Recommerce ve společnosti Zalando.

Nyní nabídku Pre-owned komunikuje i kampaň „Žádný drama“, jež ukazuje typické potíže při nakupování zboží z druhé ruky, které odpadají na Zalandu.„V uplynulém roce jsme na naši kategorii Pre-owned získali velmi pozitivní zpětnou vazbu – zákazníci oceňují rychlé dodání, komfort při placení i vrácení zboží a stejně tak naše balení bez plastů. Proto jsme do centra naší nové kampaně Pre-owned postavili komfort, jež kategorie nabízí. ,Žádný drama' představuje přesně to, o čem náš Pre-owned zážitek je – propojení zábavy z nakupování módy, svěžesti a sebevyjádření s udržitelnější spotřebou módy a bezkonkurenčním pohodlím,“ dodává Torben Hansen

Kampaň se objeví na 11 trzích v televizi a na sociálních sítích. Využije také PR aktivity a spolupráci s influencery. V rámci kampaně přispějí do sortimentu na Zalandu také svým vlastním oblečením herec Omar Rudberg, herečka a zpěvačka Julia Wieniawa, herečka a LGBTQA+ aktivistka Lola Rodriguez a italský herec Pietro Turano. Jejich kolekce bude k dispozici v Zalando Fashion Store od 27. září.

-stk-