ADC podpoří kampaní knihu povídek od kreativců

čtvrtek, 25. listopadu 2021, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Art Directors Club se ve svém projektu ADC Unit rozhodl podpořit knihu Klub osamělých srdcí pana Vajíčko.

Cílem listopadové kampaně ADC Unit je podpora knihy povídek Klub osamělých srdcí pana Vajíčko, zdroj: ADC.

Cílem listopadové kampaně ADC Unit je podpora knihy povídek Klub osamělých srdcí pana Vajíčko, zdroj: ADC.

Art Directors Club (ADC) v rámci svého projektu ADC Unit, v němž mají jeho členové možnost realizovat kreativu se sociálně-kulturním přesahem, podpořil knihu povídek Klub osamělých srdcí pana Vajíčko. V té se potkávají umělecky aktivní lidé z reklamy. Výtěžek z jejích prodejů půjde na podporu a rozvoj lidí se zrakovým hendikepem pod záštitou nadace Dostaň šanci.

V knize najdou čtenáři povídky kreativního ředitele Ogilvy a textaře kapely 100 zvířat Tomáše Belka, bývalého reklamního textaře, spisovatele a držitele Státní ceny za literaturu Pavla Brycze, textařky a vítězky posledního ročníku Magnesie Litery v kategorii Objev roku Lenky Elbe, kreativce, textaře a zpěváka J.A.R. Oto Klempíře, režiséra, herce, baviče a autora řady sloupků Jakuba Koháka, textařky a spisovatelky Ivy Hadj Moussa, kreativního ředitele, autora knihy 30 vteřin Ondřeje Součka, reklamní textařky a básnířky Jitky Bret Srbové, textaře desetiletí a sochaře Karla Špindlera, bývalého reklamního textaře a stand up komika Pavla Tomeše a autora projektu, textaře a básníka Pavla Sobka.

Kniha je doplněna povídkou Samsalit, napsanou digitálním spisovatelem, což je projekt umělé inteligence vytvořený Honzou Tylem ze společnosti Alpha Industris a Premier AI. Zadáním pro umělou inteligenci bylo napsání textu v kafkovském stylu na téma – příběh produktu na ničení hmyzu.

Kniha vyšla 20. 11. 2021 v nakladatelství No Limits, více o ní najdete na webu www.panvajicko.cz. Partnerem knihy je Creative Copywriters Club.

Na projektu ADC Unit se partnersky podílí společnost JCDecaux, jejíž billboardy a CLV se pro kampaň využívají.

-stk-