Alza hlásí zvýšení obratu o 30 % a plné sklady na Vánoce

středa, 10. listopadu 2021, 15:45 Aktuality, Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Alza.cz zaznamenala za třetí čtvrtletí zvýšení obratu o 30 %. Přes ně doručuje 35 % všech objednávek. Investovala do zásob na Vánoce, jejichž hodnota přesahuje 10 mld. korun.

Zdroj: Alza

Zdroj: Alza

E-shop Alza.cz informoval na tiskové konferenci o přípravách na předvánoční obchodní sezonu a doplnil některé výsledky za uplynulý rok. Cílí především na kvalitu služeb pro zákazníky, investice do infrastruktury výdejních AlzaBoxů, skladovacích kapacit, tvorby zásob zboží a rozšiřování portfolia pomocí marketplace. E-shop výrazně investuje do zásob, jejichž hodnota je o 35 % vyšší než loni a přesahuje 10 mld. korun.

„Fokus na zákazníka a jeho zkušenost s nákupem na Alze se postupně projevil i v našich obchodních výsledcích. Aktuální 30% zvýšení obratu, které jsme zaznamenali letos v létě, pro nás představuje nejrychlejší čtvrtletní růst mimo lockdown za minimálně posledních šest let,“ říká Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz.

Ve třetím kvartále zaznamenal e-shop růst tržeb o 30 %, nejvíce vzrostly prodeje potřeb pro domácí mazlíčky o více než 100 %, herních konzolí a herních PC sestav o více než 70 %. Firmě se letos postupně podařilo dále navýšit ukazatel kvality doručení, 78 % hovorů směřujících na call centrum zvednout do 20 vteřin, zredukovat počet stížností zákazníků o 70 % či zkrátit průměrný čas doručení zboží od přijetí objednávky v České republice o dalších 17 %. 

Do právě spuštěné nákupní akce Black Friday firma zařadila téměř 10 tisíc položek za nejnižší ceny za poslední rok. Alza říká, že si zakládá na transparentních výpočtech výše slev a  třetím rokem nepoužívá „slevy až 80 %“ a uvádí výši slevy v porovnání s nejnižší cenou, za kterou produkt prodávala v posledních 30 dnech.

Alza má 18 vlastních značek a na příští rok chystá další, Rapture, zaměřená bude na gaming, zdroj: Alza

Alza má 18 vlastních značek a na příští rok chystá další, Rapture, zaměřená bude na gaming, zdroj: Alza

E-shop nadále rozšiřuje nabídku privátních značek, kterých je aktuálně osmnáct a zastřešují 4 tisíce různých výrobků. Letos přibyly domácí elektrospotřebiče Siguro, elektrokola Ratikon, fitness stroje Stormred a příslušenství pro mobilní telefony Alza Guard. V příštím roce plánuje dát na trh další vlastní značku Rapture, která se zaměří na gaming.

Na Alza Marketplace nabízí 1100 partnerů více než 400 tisíc produktů. Každý rok firma inovuje webové stránky a od konce září změnila po více než 10 letech navigaci na webu, která je nyní na všech platformách, včetně mobilního webu. Nově je možné pomocí aplikace také bezkontaktně vyzvedávat objednávky ze sítě 1550 AlzaBoxů.

„Za poslední rok jsme do Alzaboxů doručili asi 5 milionů balíčků,“ říká Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva e-shopu. Alza dosahuje 80 % doručení zboží přes vlastní kanály, celých 35 % všech objednávek jde do Alzaboxů a 45 % objednávek je vyzvednuto na pobočce.

Firma prodlužuje možnost výměny nevhodných produktů zdarma do konce ledna 2022 a rozšířila nabídku doprovodných služeb o dárkové balení mobilních telefonů, chytrých hodinek, parfémů nebo šperků a kosmetiky.

Alza se ve své vánoční kampani rozhodla Alzáka upozadit

středa 20. října 2021

-zue-