Alza zpřístupní své boxy ostatním e-shopům a dopravcům

čtvrtek, 19. srpna 2021, 13:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza ve spolupráci s Balíkobotem otevírá své boxy více než 2 500 tisícům e-shopů a dopravců.

AlzaBoxů má Alza v současnosti přes 1000, příští rok jich chce mít více než 3000, zdroj: Alza.

AlzaBoxů má Alza v současnosti přes 1000, příští rok jich chce mít více než 3000, zdroj: Alza.

Alza.cz se zapojila do platformy Lockers.ai, čímž zpřístupňuje své samoobslužné Alza Boxy více než 2 500 subjektů spolupracujících se společností Balíkobat. K dispozici jim dává přes tisíc výdejních míst. 

„Naším cílem je, aby AlzaBoxy byly co nejdostupnější pro co nejvíce lidí. Zákazníci stále více upřednostňují osobní vyzvedávání objednávek, zejména kvůli časové svobodě, bezpečnosti a možnosti volby. Díky spojení s Lockers.ai můžeme AlzaBoxy otevřít dalším hráčům e-commerce a umožnit do nich doručovat zboží z tisíců českých a slovenských e-shopů,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility managementu Alza.cz. 

Na jaře byly AlzaBoxy integrovány do Lockers.ai a všechny funkcionality testovány. „Nyní je postupně spouštíme tak, aby na podzim bylo přes Lockers.ai dostupných všech plánovaných 1 500 AlzaBoxů s jejich 150 tisíci výdejními schránkami,“ popsal Martin Coufal z Lockers.ai. 

Od začátku loňského roku Alza kapacitu své sítě výdejních boxů více než zpětinásobila na aktuálních 1102 Alzaboxů v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Průměrně na každé výdejní místo v podobě jednoho AlzaBoxu vychází přes 100 schránek umožňujících vydání jednotlivých balíků. Do poloviny příštího roku chce toto číslo ztrojnásobit a provozovat přes 3000 AlzaBoxů na všech třech trzích (v Česku 1800), v současnosti jich přidává zhruba sto týdně. 

Z kraje loňského roku představoval podíl zásilek doručených přes AlzaBoxy 6 %, nyní se takto doručuje již každá třetí zásilka z e-shopu Alza. Jen za minulý rok jsme skrz síť AlzaBoxů doručili zákazníkům téměř 3 miliony balíčků v hodnotě daleko převyšující 3 miliardy korun. Tato čísla ilustrují například i trend, kdy se zákazníci naučili skrz AlzaBoxy nakupovat rychloobrátkové zboží, jehož sortiment jsme významně rozšířili,“ přiblížila tisková mluvčí Alza.cz Daniela Chovancová

Počty výdejních boxů v letošním roce rostou. Aktuálně spouští službu samoobslužných výdejních boxů od srpna společnost DPD, která jich bude zatím testovat 12. Od konce června nabízí možnost vyzvednutí zboží v samoobslužných boxech i Ikea. Mezi největší hráče na tomto poli ale patří například Mall.cz, jehož sto výdejních míst převzala začátkem března doručovací služba WeDo. Zásilkovna instalovala v České republice přes 1000 samoobslužných výdejních míst Z-Boxů, do konce roku chce  jejich počet navýšit na 2500Spolupracuje také s Lidlem. Vlastní výdejní místa má také Rohlík nebo Pilulka. Samoobslužná výdejní místa potravin testuje také COOP.

-stk-