IKEA nabízí vyzvednutí z vlastních samoobslužných boxů

pátek, 9. července 2021, 14:30 Aktuality, Retail MediaGuru

IKEA od konce června nabízí možnost vyzvednutí zboží v samoobslužných boxech. Nejprve v Praze na Zličíně, následně na Černém Mostě a v Brně.

V Praze na Zličíně je celkem 44 boxů a nacházejí se vlevo od východu z obchodního domu, zdroj: Ikea.

V Praze na Zličíně je celkem 44 boxů a nacházejí se vlevo od východu z obchodního domu, zdroj: Ikea.

Nábytkářský řetězec IKEA nově přidává možnost objednat si zboží do samoobslužných výdejních boxů. Zákazník, který si zboží objedná, zaplatí online na webu řetězce a zvolí si službu Klikni a vyzvedni, bude mít nově na výběr možnost vyzvednutí ve výdejních boxech. Boxy mají 6 různých velikostí a zákazníci si do nich mohou objednat všechny výrobky, které lze koupit online – tedy včetně těch rozměrných, jako jsou například pohovky nebo matrace.

„Hlavní výhodou výdejních boxů IKEA je možnost vyzvednout si zboží pohodlně bez ohledu na denní či noční dobu a s tím spojená úspora času. V době pandemie jde navíc i o bezpečné bezkontaktní řešení, protože odpadá nutnost osobního předání. Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek,“ říká Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky IKEA Česká republika.

Od 28. června si zákazníci mohou objednávat zboží do výdejních boxů v Praze na Zličíně, později také do výdejních boxů v Praze na Černém Mostě a v Brně. Nacházejí se v blízkosti obchodních domů řetězce a jsou přístupné sedm dní v týdnu, 24 hodin denně a na vyzvednutí má zákazník tři dny od zvoleného data. V Praze na Zličíně je celkem 44 boxů, které jsou umístěny vlevo od východu z obchodního domu. Později pak začnou fungovat také výdejní boxy v Praze na Černém Mostě (21 boxů vpravo od východu) a v Brně (45 boxů na parkovišti naproti vchodu).

„Až bude vaše objednávka připravena k vyzvednutí, obdržíte SMS s kódem, který zadáte na obrazovce umístěné na výdejních boxech IKEA. Po zadání kódu se automaticky otevřou dvířka boxu, ve kterém se nachází vaše objednávka. Pokud se nevejde do jedné skříňky, rozdělíme ji a umístíme ji do několika boxů. V takovém případě obdržíte dva kódy, abyste si mohli vyzvednout kompletní objednávku,“ vysvětluje Jana Jakubcová.

Cena za použití výdejních boxů je stejná jako za službu Klikni a vyzvedni v obchodních domech. Začíná tedy na 49 Kč u objednávek do 15 kg a maximálně pak za ni zákazníci zaplatí 499 Kč v případě objednávek, jejichž hmotnost přesahuje 200 kg.

IKEA na jaře také spustila mobilní výdejní místa v Moravskoslezském kraji, která tak doplnila síť šesti kamenných v regionech (Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Zlín, Plzeň, České Budějovice). V letošním roce plánuje otevřít další výdejní místa také v Karlovarském a Ústeckém kraji.

Samoobslužná místa jsou v poslední době populární. Od Mall.cz jeho sto výdejních míst převzala začátkem března doručovací služba WeDo. Alza jich provozuje okolo 800, do roku 2022 by jich chtěla mít více než 3000. Zásilkovna instalovala v České republice přes 1000 samoobslužných výdejních míst Z-Boxů. Vlastní výdejní místa má také Rohlík, ten spolupracuje ale rovněž s Alzou, nebo Pilulka. Samoobslužná výdejní místa potravin s oddělenými teplotními režimy plánuje zavádět i družstvo COOP.

Unikátnost se značkám vyplácí. Kterým se to v Česku daří?

středa 19. května 2021

-zue-