Rohlík spolupracuje s Alzou, doručuje do AlzaBoxů

čtvrtek, 20. května 2021, 17:10 Aktuality, Retail, Internet & Mobil MediaGuru

Rohlík začal spolupracovat s Alza.cz, využije jejích samoobslužných výdejních boxů na více než 50 místech v ČR.

Alza doplnila své schránky o chladící část, zdroj: Alza

Alza doplnila své schránky o chladící část, zdroj: Alza

Rohlík provozuje i téměř 40 svých výdejních boxů, zdroj: Rohlík

Rohlík provozuje i téměř 40 svých výdejních boxů, zdroj: Rohlík

Online supermarket Rohlík nabízí zákazníkům nově možnost nechat si nákup doručit do vybraných AlzaBoxů. Zapojené boxy jsou speciálně navržené tak, aby uchovaly objednané potraviny čerstvé. Pro online supermarket je spolupráce dalším krokem, jak mimo svá vlastní samoobslužná výdejní místa  Rohlik Pointy rozšířit místa k vyzvednutí nákupu. Alza zase maximalizuje využití kapacity již vybudovaných výdejních schránek.

„Využitím AlzaBoxů v podstatě ze dne na den rozšiřujeme dostupnost nákupů z Rohlíku. Zákazníci si chválí naše Rohlik Pointy – především flexibilitu vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma. Právě tyhle benefity jim velmi rychle dokážeme nabídnout i s AlzaBoxy na téměř 50 dalších místech v Česku,” vysvětluje Petr Pavlík, CEO Rohlik.cz.

„Naši síť AlzaBoxů neustále rozšiřujeme a postupně ji otevíráme i dalším hráčům na trhu. Spojení s Rohlíkem nám dává velký smysl, sortiment obou e-shopů se vzájemně doplňuje, a zákazník si tak může jednoduše vše vyzvednout na jednom místě,“ komentuje spolupráci Jan Moudřík, ředitel expanze a facility management Alza.cz

AlzaBoxy jsou pro nákupy z Rohlíku speciálně uzpůsobené. Do schránek určených pro doručování objednávek jsou umístěné coolboxy, které dokáží udržet potraviny dostatečně vychlazené až 4 hodiny. Nákup je potřeba z AlzaBoxu vyzvednout do 3 hodin od naskladnění, v případě nevyzvednutí se zboží vrací zpět do skladu.

Speciálně upravené schránky najdou zákazníci na bezmála 50 místech v celé České republice. Dvě desítky z nich se online supermarketu otevřou v Praze – například v OC Stromovka, OC Palladium, v Galerii Myšák nebo u kina Cinestar na Smíchově. Třetí z nich pak zákazníci najdou nově v Brně, dále pak od Plzně až po Ostravu. Celý seznam AlzaBoxů je k dispozici na stránkách Rohlíku. Rohlík také v současnosti provozuje téměř 40 Rohlik Pointů, jejichž síť neustále rozšiřuje.

Během minulého roku rozšířila Alza své možnosti doručení. Začala spolupracovat s platformou Liftago, přes kterou rozvezla přes 100 tisíc objednávek, přičemž nejrychleji byla doručena do 24 minut. Rovněž posílila svou vlastní dopravu AlzaExpres, která je nyní dostupná v 11 městech České republiky. Až 36 % tuzemských objednávek bylo připraveno k okamžitému odběru. Aktuálně provozuje na českém a slovenském trhu přes 800 AlzaBoxů, do roku 2022 by jich chtěla mít více než 3000

Samoobslužné výdejní boxy jsou na vzestupu

pátek 4. září 2020

-zue-