Petr Sznapka je ředitelem stanic ČRo Region a DAB Praha

středa, 24. listopadu 2021, 14:40 Aktuality, Lidé, Rádio MediaGuru

Petr Sznapka střídá ve vedení stanic Českého rozhlasu Region a DAB Praha Jana Mengera, který je ředitelem Regionálního vysílání.

Petr Sznapka, zdroj: Český rozhlas

Petr Sznapka, zdroj: Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu na svém veřejném středečním zasedání na základě návrhu generálního ředitele Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. ledna 2022 do funkce ředitele regionálních studií Český rozhlas Region a Český rozhlas Rádio DAB Praha Petra Sznapku.

Regionální stanice Český rozhlas Region a Český rozhlas Rádio DAB Praha dosud řídil Jan Menger, který současně zastává post ředitele Regionálního vysílání.

Petr Sznapka působil 17 let ve vedoucích pozicích v oblasti marketingu, komunikace a reklamy. V letech 2006 až 2008 byl vedoucím vysílání české soukromé rozhlasové stanice Rádio Impuls. Poté působil osm let na pozici programového ředitele české privátní rozhlasové sítě Media Marketing Services, kde měl na starosti budování české sítě rockových rozhlasových stanic Rock rádio a zvyšování jejího podílu na trhu. Zároveň rozvíjel programovou i marketingovou strategii stanic. Před nástupem do Českého rozhlasu působil jako nezávislý marketingový konzultant a výkonný ředitel v marketingové a konzultační agentuře, která se zaměřuje na reklamní tvorbu a marketingovou komunikaci pro retailový segment.

-mav-