Komerční banka v kampani radí, jak na šetrné Vánoce

pátek, 17. prosince 2021, 07:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Digitální kampaň Komerční banky upozorňuje na to, že i Vánoce lze prožít ekologicky, šetrně a střídmě.

Zdroj: KB

Zdroj: KB

V polovině prosince spustila Komerční banka digitální kampaň „Atmosféra Vánoc“, jež je součástí komunikační aktivity „O CO2 jde“ a upozorňuje na často nešetrné chování, které se k prosincovým oslavám váže. 

„Každý rok po Vánocích slýcháme, kolik se vytřídilo papíru, plastových obalů, kolik potravin jsme vyhodili. My ale celý rok upozorňujeme na to, že právě toto chování není dlouhodobě udržitelné. A tak jsme chtěli ukázat, že i Vánoce je možné prožít bez zbytečného plýtvání a ohleduplně, aniž bychom přišli o jejich krásnou atmosféru,“ uvádí Hana Kovářová, ředitelka komunikace Komerční banky. 

V rámci aktuální kampaně vytipovala Komerční banka šest oblastí, které mohou lidé sami snadno ovlivnit a podle propočtů neziskové organizace CI2 dosáhnout měřitelného snížení CO2. 

Kampaň běží od 15. do 26. prosince na YouTube, Facebooku a Instagramu, zapojeni jsou do ní influenceři jako Ben Cristovao, Milan Peroutka, Lucie Zelinková, Eliška Hudcová, Karolína Wernerová a Luboš Kulíšek, kteří  vysvětlují jednotlivé tipy, věnují se třeba nákupu a balení dárků, vánočnímu osvětlení či štědrovečerní večeři. 

Celkem šest videí, ke každému tipu jedno, vzniklo pod taktovkou režisérky . Influenceři i banka odkazují na microsite www.atmosferavanoc.cz, kde návštěvníci naleznou několik tipů pro udržitelnější Vánoce. Součástí je i interaktivní hra, v níž hráčo zjistí, jak jsou na Vánoce připraveni.

Za kampaní stojí agentura Crest Communications a interní tým Komerční banky.

-stk-