Nova Lady i Prima Show znají výsledky za první měsíc

čtvrtek, 2. prosince 2021, 07:50 TV MediaGuru

Nové tematické stanice určené ženám, které v uplynulých týdnech spustily největší komerční TV skupiny, zaznamenaly za první celý měřený měsíc srovnatelné výsledky.

Zdroj: TV Nova, FTV Prima

Zdroj: TV Nova, FTV Prima

Nové tematické kanály, které v uplynulých týdnech uvedly televizní skupiny Nova a Prima, dosáhly za první celý měsíc, po který byla jejich sledovanost měřena projektem ATO-Nielsen Admosphere, podobných výsledků.

Televizní skupina Nova zahájila od 18. října vysílání stanice určené ženám s názvem Nova Lady. Za měsíc listopad dosáhl podíl nového kanálu v klíčové cílové skupině 15-54 výše 0,57 %.  V širší skupině 15+ to bylo 0,48 % a stejného výsledku dosáhla také v kategorii 15-69. Nova Lady vysílá v celoplošné síti DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting a je také dostupná u některých placených operátorů.

Stanice Prima Show, která cílí na mladší ženské publikum a je postavena především na vysílání formátu reality show, odstartovala své vysílání 25. října. Za měsíc listopad zaznamenala v nákupní skupině Media Clubu 15-69 podílu ve výši 0,49 % a v mladší skupině 15-54 podílu 0,62 %. V širší 15+ představoval 0,42 %.

Také Prima Show je šířena v terestrickém vysílání DVB-T2 a v nabídce Vodafone. Prima aktuálně jedná o rozšíření distribuce s dalšími operátory (Skylink, O2 a T-Mobile). 

Všechna data vycházejí z měření ATO-Nielsen Admosphere.

-mav-