Redakce NextPage Media nově vede Petra Šroubek Pohlová

pátek, 3. prosince 2021, 14:00 Tisk, Lidé MediaGuru

Vydavatelství NextPage Media pokračuje v růstové strategii a na pozici ředitelky redakcí jmenuje Petru Šroubek Pohlovou.

Petra Šroubek Pohlová, zdroj: Next Page Media

Petra Šroubek Pohlová, zdroj: Next Page Media

Ředitelkou redakcí vydavatelství NextPage Media (dříve Partners Media), pod nějž patří největší český web o osobních financích Peníze.cz, tištěné časopisy Finmag, Heroine a Football Club a další online a offline projekty v Česku, Polsku a na Slovensku, se 1. prosince stala Petra Šroubek Pohlová.

Před nástupem do NextPage Media působila Šroubek Pohlová jako zástupkyně šéfredaktorky a editorka časopisu Marianne. Vedle toho spolupracovala na tvorbě tištěných publikací pro Evropskou unii a realizovala další komerční zakázky.

„Mým prvním velkým úkolem bude plynulá transformace tištěného časopisu Finmag do rukou nové šéfredaktorky a s ní spojená obsahová a vizuální proměna média. Rádi bychom tento magazín o ekonomice, penězích a světě v souvislostech posunuly blíže k byznysu a také ho více přiblížili ženskému publiku. Našim cílem je věnovat mnohem větší prostor osobnostem, o kterých se zatím moc nemluví, anebo se o nich mluví, ale samy v médiích vidět nesou, protože je obtížné se k nim dostat,“ popisuje Šroubek Pohlová chystanou tranzici Finmagu.

„Po Michalu Koubkovi, který od loňského roku řídí obchod, je příchod Šroubek Pohlové dalším zásadním krokem ke stabilizaci rychle rostoucího mediálního domu. Pokud se podaří dotáhnout rozjeté projekty a spolupráce, vyrosteme meziročně o více než 40 procent na 35 milionů korun. Redakce všech našich médií proto jednoznačně potřebují někoho, kdo se jim bude věnovat na plný úvazek, řešit sdílení obsahu a personální agendu, a podporovat je tak v dalším růstu,“ vysvětlil důvody vzniku nové manažerské pozice Martin Vlnas, ředitel vydavatelství. Dosud spadala agenda do jeho gesce. „Petra mě během výběrového řízení zaujala svými originálními nápady, nasazením, smyslem pro detail a schopností identifikovat a pojmenovat nedostatky, které s sebou rychlý růst přináší,“ dodal k volbě kandidátky Vlnas.

Po akvizici slovenských finančních portálů Peníze.sk a Finance.sk, vstupu na polský trh s webem Heroine.pl a odkupu čtvrtletníku Football Club plánuje i příští rok vydavatelství NextPage Media pokračovat v expanzi. Obratově se plánuje dostat na hranici padesáti milionů.

-mav-