Seznam.cz založil nové firmy pro média, upravuje strukturu

úterý, 14. prosince 2021, 10:35 Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz založil nové společnosti pro své mediální aktivity. Zastřešující mediální společností bude firma Seznam.cz média.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

Společnost Seznam.cz upravuje strukturu svých forem, do které přidává nově vzniklou mediální společnost Seznam.cz média. Založena byla letos na podzim a Seznam.cz je jejím jediným vlastníkem. Pod tuto nově vzniklou firmu budou koncentrovány publikační a vydavatelské aktivity Seznam.cz, uvedla na dotaz MediaGuru.cz mluvčí společnosti Aneta Kapuciánová.

Seznam.cz média tak doplní stávající společnosti Seznam.cz datová centra a Seznam.cz investiční. Pod sebou pak bude mít dvě mediální firmy, a to Seznam Zprávy a společnost Seznam.cz TV, která provozuje Televizi Seznam. V čele těchto společností stanou Jakub Unger (Seznam Zprávy) a Ivan Mikula (Seznam.cz TV). Zatímco Seznam.cz TV vznikla už před více než čtyřmi roky, společnost Seznam Zprávy byla založena letos v listopadu. 

„Změna ve firemní struktuře je logickým završením posledních pěti let, během kterých se naše mediální aktivity významně rozrostly o zpravodajství a televizní či rozhlasové vysílání," přiblížila Aneta Kapuciánová.

Vedle zmíněných firem je také Seznam.cz jediným vlastníkem společností RKR a 4S Production, které provozují rádia Classic Praha a Expres FM. Na mediálním trhu je také Seznam.cz menšinovým vlastníkem (33 %) vydavatelství Borgis, pod které patří deník Právo.

Základní rozdělení firem společnosti Seznam.cz

Základní rozdělení firem společnosti Seznam.cz

Seznam.cz patří k největším mediálním společnostem v česku. Loni dosáhla obratu ve výši téměř 5 mld. Kč. Je největším hráčem na českém internetu, kde provozuje web Seznam Zprávy, servery Novinky.cz, Sport.cz, Super.cz, Proženy.cz či video službu Stream a další. Vedle toho vlastní Televizi Seznam, zmíněná rádia Expres FM a Classic Praha a třetinově deník Právo.

-mav-