Tesco uvádí druhou řadu v plně recyklovatelných obalech

pátek, 3. prosince 2021, 07:15 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Všech 90 výrobků značky Tesco z kategorie těstovin a rýže nabízí Tesco ve 100% recyklovatelných obalech. Letos v dubnu přišla na trh první řada 200 různých produktů pro domácnost.

Celkem 90 výrobků z kategorie těstovin a rýže vlastní značky nabízí Tesco v plně recyklovatelných obalech, zdroj: Tesco

Celkem 90 výrobků z kategorie těstovin a rýže vlastní značky nabízí Tesco v plně recyklovatelných obalech, zdroj: Tesco

Obchodní řetězec Tesco uvádí na trh další produktovou řadu ve 100% recyklovatelných obalech. Jedná se o 90 výrobků značky Tesco z kategorie těstovin a rýže. Vzhledem k tomu, že čeští zákazníci nakoupí v Tescu ročně přes 4,25 mil. kusů těchto produktů, přináší plně recyklovatelné primární (obaly, ve kterých výrobek nakupuje zákazník) i sekundární obaly (které chrání výrobky při distribuci) významnou úsporu materiálů, které by jinak musely skončit na skládce. Letos v dubnu představilo Tesco 200 různých produktů pro domácnost, jako jsou prací prostředky nebo prostředky pro domácí úklid v plně recyklovatelných obalech.

„Jelikož jsou těstoviny a rýže jednou z nejčastějších položek každodenního nákupu českých domácností, nabízet tyto Tesco produkty ve 100% recyklovatelných obalech je dalším významným příspěvkem na naší cestě k udržitelnější spotřebě a výrobě,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco v České republice.

Obaly výrobků jsou vyhotoveny z materiálů, které umožňují zákazníkům po spotřebování výrobku vytřídit je prostřednictvím třídících popelnic ve svých městech a obcích. Více než 83 tun druhotných papírových obalů ročně navíc vytřídí společnost Tesco ze svých českých prodejen a distribučního centra a posílá je k dalšímu zpracování, takže z odpadu vznikne recyklovaný papír. Z něj se například vyrábějí papírové nákupní tašky.

V roce 2019 se Tesco zavázalo, že do roku 2025 bude vyrábět obaly svých produktů z materiálů, které umožní plnou recyklovatelnost.

Retailové řetězce přicházejí s ekologickými iniciativami

pátek 16. července 2021

-zue-