TV Nova připravuje druhou řadu seriálu Pan profesor

středa, 15. prosince 2021, 07:45 TV MediaGuru

Televize Nova jedná o natáčení navazující řady seriálu Pan profesor. S výsledky první řady, kterou v průměru sledovalo 884 tis. diváků 15+, je spokojená.

Pan profesor, zdroj: TV Nova

Pan profesor, zdroj: TV Nova

Televize Nova počítá s pokračováním svého nového seriálu Pan profesor i v příštích sezónách. První řadu seriálu podle zahraniční předlohy nabídla letos na podzim a uvedla, že s jejími výsledky byla spokojená. „Získal si mnoho fanoušků a stal se tak neporazitelným lídrem ve svém slotě v cílové skupině 15-54. Můžu potvrdit přípravu druhé řady," uvedla programová ředitelka skupiny Nova Silvia Majeská.

První řada seriálu se vysílala od 9. září do 9. prosince 2021. Celkem nabídla 14 dílů, přičemž první dva díly byly vysílány při svém prvním večeru. Celkově první řadu v průměru sledovalo podle dat ATO-Nielsen Admosphere 884 tisíc diváků starších 15 let (podíl 21,63 %). Ještě vyšší sledovanost dosáhl pořad v klíčové skupině TV Nova 15-54, kdy zaznamenal podíl 28,58 %. V divácké populaci 4+ představovala sledovanost 938 tis. diváků (podíl 22,03 %). Jak ukazuje graf níže, sledovanost jednotlivých dílů první řady byla v průběhu podzimu vyrovnaná.

Průběh sledovanosti první řady seriálu Pan profesor, zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 15.12.2021

Průběh sledovanosti první řady seriálu Pan profesor, zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 15.12.2021

Pan profesor byl v Česku natočen na základě dobrých výsledků, kterého pořad dosáhl v zahraničí a také na sesterské stanici Markíza, která letos na podzim vysílala už jeho třetí řadu. Seriál vychází z německé předlohy Der Lehrer, který se poprvé vysílal v roce 2009. 

Seriál Pan profesor se odehrává ve školním prostředí na pražském gymnáziu, ale věnuje se i soukromí studentů a pedagogů. Hlavní postavu nekonvenčního učitele ztvárnil Vojtěch Dyk a roli jeho kolegyni hrála Beáta Kaňoková.

-mav-