Ikea celosvětově zvyšuje ceny v průměru o 9 procent

pondělí, 10. ledna 2022, 07:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Dopady pandemie nutí řetězec Ikea ke zvýšení cen v průměru o 9 %. Změny se týkají i České republiky a úpravy budou probíhat už v prvním čtvrtletí letošního roku.

Také Ikea ČR plánuje zvýšení cena během prvního čtvrtletí 2022, zdroj: Shutterstock

Také Ikea ČR plánuje zvýšení cena během prvního čtvrtletí 2022, zdroj: Shutterstock

Nábytkářský řetězec Ikea zvyšuje ceny v průměru o 9 %. Důvodem je pokračující dopad pandemie a řetězec zavede zvýšení cen v rámci všech produktových řad ve všech zemích. Procentuální zvýšení se může lišit v závislosti na zemi, přičemž roli hraje mimo jiné míra inflace. K úpravám bude docházet již v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.

„Napříč Ingka Group dochází celosvětově ke zdražení v průměru o 9 %, což se v České republice projeví obdobně, avšak konkrétní číslo v tuto chvíli nejsme schopni určit. Kalkulace nových cen jednotlivých výrobků totiž stále probíhají,“ uvedl na dotaz MediaGuru.cz Petr Šašek, tiskový mluvčí Ikea ČR.

V navýšení cen se odráží inflace včetně růstu cen výrobních surovin a dodavatelského řetězce a samozřejmě dopady globální pandemie. Kvůli pokračující krizi v souvislosti s covid-19 se podle Ikea stalo všeobecné zvýšení cen nevyhnutelné. Za poslední rok raketově vzrostly ceny surovin a dopravy. Nábytkářský řetězec uvádí, že náklady dlouhodobě absorboval, ale tato situace již není udržitelná.

Česká Ikea navíc řeší problémy s dodávkami zboží, které se týkají výrobků v různých segmentech sortimentu, nejvíce nábytku. Kromě situace v mezinárodní dopravě dostupnost zboží ovlivňuje především rostoucí nedostatek surovin a komponent. „Situace se liší výrobek od výrobku, doporučujeme zákazníkům sledovat aktuální informace o skladové dostupnosti na našem webu. Zde si zároveň mohou nastavit notifikaci, která je upozorní, až bude daný výrobek skladem,“ dodává Petr Šašek.

Novou mobilní aplikaci IKEA si v Česku stáhlo 60 tisíc lidí

pátek 8. října 2021

-zue-