Ikea celosvětově zvyšuje ceny v průměru o 9 procent
Dopady pandemie nutí řetězec Ikea ke zvýšení cen v průměru o 9 %.
Změny se týkají i České republiky a úpravy budou probíhat už v prvním
čtvrtletí letošního roku.
Nábytkářský řetězec Ikea zvyšuje ceny v průměru o 9 %. Důvodem je pokračující dopad pandemie a řetězec zavede zvýšení cen v rámci všech produktových řad ve všech zemích. Procentuální zvýšení se může lišit v závislosti na zemi, přičemž roli hraje mimo jiné míra inflace. K úpravám bude docházet již v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.
„Napříč Ingka Group dochází celosvětově ke zdražení v průměru o 9 %, což se v České republice projeví obdobně, avšak konkrétní číslo v tuto chvíli nejsme schopni určit. Kalkulace nových cen jednotlivých výrobků totiž stále probíhají,“ uvedl na dotaz MediaGuru.cz Petr Šašek, tiskový mluvčí Ikea ČR.
V navýšení cen se odráží inflace včetně růstu cen výrobních surovin a dodavatelského řetězce a samozřejmě dopady globální pandemie. Kvůli pokračující krizi v souvislosti s covid-19 se podle Ikea stalo všeobecné zvýšení cen nevyhnutelné. Za poslední rok raketově vzrostly ceny surovin a dopravy. Nábytkářský řetězec uvádí, že náklady dlouhodobě absorboval, ale tato situace již není udržitelná.
Česká Ikea navíc řeší problémy s dodávkami zboží, které se týkají výrobků v různých segmentech sortimentu, nejvíce nábytku. Kromě situace v mezinárodní dopravě dostupnost zboží ovlivňuje především rostoucí nedostatek surovin a komponent. „Situace se liší výrobek od výrobku, doporučujeme zákazníkům sledovat aktuální informace o skladové dostupnosti na našem webu. Zde si zároveň mohou nastavit notifikaci, která je upozorní, až bude daný výrobek skladem,“ dodává Petr Šašek.
-zue-
# retail # Ikea # nábytek # cena # inflace
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Deník N pokračuje v ziskovém hospodaření i letos
V prvním letošním pololetí vykázal Deník N podle vydavatelské
společnosti kladného výsledku, čímž navázal na plusové hospodaření
vloni i předloni.
Roma TV přerušila z ekonomických důvodů vysílání
Tematická stanice Roma TV po necelém roce přerušila své vysílání.
Projekt zaměřený na romskou komunitu čelí ekonomické nerentabilitě, což
ohrožuje provoz čistě romské televizní stanice v rámci lineární
distribuce na českém trhu.
Allwyn uvádí svou dosud největší kampaň na podporu zodpovědného hraní
Allwyn zahájil v Česku svou dosud největší kampaň zaměřenou na
zodpovědné hraní. Komunikace s mottem „Je dobré mít svůj limit“
upozorňuje na nástroje pro kontrolu herního chování a podporuje jejich
aktivní využívání.