ČRo loni skončil v zisku 2,8 mil. Kč, ředitel Zavoral obdrží odměnu

čtvrtek, 24. února 2022, 07:35 Aktuality, Rádio ČTK

Český rozhlas loni podle předběžných výsledků hospodařil se ziskem před zdaněním 2,77 mil. Kč. Rada ČRo souhlasila s odměnou pro generálního ředitele René Zavorala za druhé pololetí v plné výši.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas (ČRo) loni podle předběžných výsledků hospodařil se ziskem před zdaněním zhruba 2,77 milionu korun. Je to asi o deset milionů méně než v roce 2020. Při středečním jedná Rady Českého rozhlasu to uvedl předseda dozorčí komise ČRo Jiří Hrabovský. Ziskové hospodaření rada ocenila při pravidelném hodnocení generálního ředitele Reného Zavorala, kterému udělali za loňské druhé pololetí odměnu 576.000 korun, tedy v maximální výši.

Cílem média je mít alespoň vyrovnané hospodaření. Hrabovský při hodnocení hospodaření vyzdvihl zejména stoprocentní plnění při výběru poplatků. Vyšší byly proti plánu také výnosy z reklamy a sponzoringu.

Hospodaření podniku patří mezi základní kritéria, podle kterých rada posuzuje práci generálního ředitele média. Jeho odměna může dosáhnout až trojnásobku jeho měsíčního platu, tedy právě 576.000 Kč. Rozhoduje se na základě plnění kritérií, mezi které patří dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování usnesení a stanovených termínů rady, plnění rámcového plánu činnosti rozhlasu pro stanovené období, podíl stanic ČRo na poslechovosti a právě hospodaření podniku.

Český rozhlas má letos podle schváleného rozpočtu hospodařit s náklady a výnosy 2,236 miliardy korun, což je o 77 milionů Kč méně než v minulém roce.

Český rozhlas vysílá 24 stanic. Zahrnuje to celostátní, regionální i speciální digitální stanice. Zpravodajský Radiožurnál byl s 883.000 posluchači denně nejposlouchanější stanicí za loňské druhé a třetí čtvrtletí.

-čtk-