Manifesto expanduje, otevře food hub v Berlíně

pátek, 4. března 2022, 12:50 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Manifesto se dostává za hranice České republiky. Otevře food hub v Berlíně na Potsdamer Platz.

Manifesto v Berlíně bude provozovat dvoupodlažní prostor, zdroj: Manifesto / Brookfield Properties.

Manifesto v Berlíně bude provozovat dvoupodlažní prostor, zdroj: Manifesto / Brookfield Properties.

Gastronomický koncept Manifesto, jenž funguje v Praze na Florenci a Andělu, se rozšiřuje za hranice České republiky. Koncept bude nově možné navštívit také v Berlíně ve čtvrti Potsdamer Platz v projektu společnosti Brookfield Properties. Na ploše 4 400 čtverečních metrů bude provozovat dvoupodlažní prostor, který pojme 25 restaurací, dva bary a další prodejce. Nabídne více než 750 míst. Stejně jako v Praze bude gastronomii doprovázet kulturním, zábavním a vzdělávacím programem. 

Dvoupodlažní prostor pojme kromě gastro provozů a chef's table také stage a široké schodiště, jehož stupně budou sloužit i jako hlediště. Výběr restauratérů bude podřízen především kvalitě a tomu, aby byla nabídka opravdu širokou paletou autenticky připravovaných pokrmů ze všech koutů světa. Manifesto bude do Berlína expandovat také vlastní značku barů Soot. I v Berlíně bude Manifesto zcela bezhotovostní a lidem nabídne i sloučenou rozvážku, kdy si mohou kombinovat objednávky od různých kuchyní v jedné transakci a na jedno doručení. 

Restauratérům nabídne výhody v podobě 360stupňové marketingové podpory, provozu, který se opírá o digitální technologie a data, až po pravidelné kulturní programy a eventy.

Brookfield Properties oblast Potsdamer Platz přetvoří v pěší, zelenou a rušnou čtvrť plnou lidí s moderní vybaveností nejvyšší kvality. Projekt s několika fázemi bude završen v roce 2025, avšak většina provozoven a obchodů otevře již v roce 2022. Brookfield Properties přitom úzce spolupracuje s městským obvodem Mitte, jedná se totiž o rozlohu přes 40 hektarů městské zástavby a přilehlých uličních prostranství a parků. Oblast ohraničují ulice Potsdamer Strasse, Linkstrasse a Eichhornstrasse a zahrnuje 17 velkých bloků budov.

-stk-