TV Prima uvedla v HbbTV reklamní formát Max Reach

středa, 30. března 2022, 12:50 Aktuality, TV MediaGuru

Reklamní formát, který maximalizuje zásah díky propojení TV spotové reklamy a HbbTV, uvedla i televize Prima.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

TV Prima zavedla reklamní formát Max Reach, který propojuje spotové televizní kampaně a HbbTV. Využívá cílení, které pracuje s daty o televizních přístrojích – zda viděly nebo neviděly určený reklamní spot. Kampaň značky Znojmia je první komerční kampaní, pro kterou byl na Primě tento typ cílení využit. Klient v kampani představoval čtyři mražená hotová jídla, která se dají připravit na pánvi. Cílem kampaně bylo rozšířit povědomí o novém produktu mezi diváky. Stěžejním hodnoticím ukazatelem u této kampaně byl zásah.

V první fázi, od 21. do 28. února, byla nasazena spotová kampaň v televizi, která běžela na všech kanálech skupiny Prima – tato kampaň zasáhla 2,77 mil. diváků v CS 4+. „Následně v týdnu od 1. do 6. března jsme divákům, kteří předtím televizní spot neviděli a mají aktivní červené tlačítko (HbbTV), zobrazili formát Switch-In, přičemž maximální frekvence zobrazení Switch-Inu na jednom zařízení byla dvakrát. Formát Switch-In přidal ke kampani dalších 1,1 mil. unikátních diváků. Kombinací televizní reklamy a červeného tlačítka se tak podařilo oslovit celkem 3,872 mil. diváků,“ říká Kateřina Srbová, produktová manažerka HbbTV skupiny Prima.

HbbTV umožňuje také geografické cílení či cílení na verzi HbbTV nebo výrobce televizorů. Další možností, jak využívat znalosti o chování televize, je doplnění frekvence dosažené TV spotem pomocí HbbTV formátu. „Formát Max Reach dokáže také cílit na zařízení podle toho, jestli na nich běžel, nebo neběžel daný televizní pořad, což jsme si úspěšně otestovali na selfpromo kampani k seriálu ZOO, kdy jsme divákům, kteří sledovali poslední díly Slunečné, zobrazili Switch-In s kreativou lákající na náš nový vlajkový seriál,“ dodává Kateřina Srbová.

-mav-