Autor textu MediaGuru
Reklamní formát, který maximalizuje zásah díky propojení TV spotové
reklamy a HbbTV, uvedla i televize Prima.
TV Prima zavedla reklamní formát Max Reach, který propojuje spotové televizní kampaně a HbbTV. Využívá cílení, které pracuje s daty o televizních přístrojích – zda viděly nebo neviděly určený reklamní spot. Kampaň značky Znojmia je první komerční kampaní, pro kterou byl na Primě tento typ cílení využit. Klient v kampani představoval čtyři mražená hotová jídla, která se dají připravit na pánvi. Cílem kampaně bylo rozšířit povědomí o novém produktu mezi diváky. Stěžejním hodnoticím ukazatelem u této kampaně byl zásah.
V první fázi, od 21. do 28. února, byla nasazena spotová kampaň v televizi, která běžela na všech kanálech skupiny Prima – tato kampaň zasáhla 2,77 mil. diváků v CS 4+. „Následně v týdnu od 1. do 6. března jsme divákům, kteří předtím televizní spot neviděli a mají aktivní červené tlačítko (HbbTV), zobrazili formát Switch-In, přičemž maximální frekvence zobrazení Switch-Inu na jednom zařízení byla dvakrát. Formát Switch-In přidal ke kampani dalších 1,1 mil. unikátních diváků. Kombinací televizní reklamy a červeného tlačítka se tak podařilo oslovit celkem 3,872 mil. diváků,“ říká Kateřina Srbová, produktová manažerka HbbTV skupiny Prima.
HbbTV umožňuje také geografické cílení či cílení na verzi HbbTV nebo výrobce televizorů. Další možností, jak využívat znalosti o chování televize, je doplnění frekvence dosažené TV spotem pomocí HbbTV formátu. „Formát Max Reach dokáže také cílit na zařízení podle toho, jestli na nich běžel, nebo neběžel daný televizní pořad, což jsme si úspěšně otestovali na selfpromo kampani k seriálu ZOO, kdy jsme divákům, kteří sledovali poslední díly Slunečné, zobrazili Switch-In s kreativou lákající na náš nový vlajkový seriál,“ dodává Kateřina Srbová.
-mav-
# TV # reklama # TV Prima # HbbTV # cílení # Max Reach
Autor textu MediaGuru
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Provozovatel vedle stávající stanice TV Morava začíná prostřednictvím
své sítí distribuovat další program určený pro specifické divácké
skupiny v regionu.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.