Autor textu MediaGuru
Většina mediatypů si v prvním čtvrtletí připsala dvouciferné nárůsty,
ukazuje monitoring Nielsen Admosphere.
Objem monitorovaných investic v českých médiích za první tři měsíce letošního roku přesáhl 21 mld. Kč, což bylo v meziročním srovnání o 12 % více. Většina mediatypů si v prvním čtvrtletí připsala dvouciferné nárůsty, ukazuje dále monitoring Nielsen Admosphere.
Nejvyšší nárůsty oproti prvnímu čtvrtletí 2021 zaznamenala venkovní reklama (+35 %) a reklama v rádiích (+23 %). Dařilo se ale i reklamě v tištěných titulech (+15 %) a také v televizi (+9 %).
Internetová reklama není součástí přehledu, protože monitoring zohledňuje jen některé formy internetové reklamy.
Data za březen zatím nenaznačují nižší aktivitu zadavatelů v reakci na válečný konflikt na Ukrajině. Je ale pravděpodobné, že se pozastavení inzertních aktivit projeví až v datech za další měsíc.
-mav-
# reklama # investice # Nielsen Admosphere # monitoring # výdaje
Autor textu MediaGuru
Společnost Allwyn si vybrala agenturu Forsman & Bodenfors jako nového
globálního kreativního partnera.
Zastoupení Evropské komise v České republice spustilo novou komunikační
kampaň zaměřenou na představení Evropské unie prostřednictvím
příběhů běžných lidí. Do projektu se zapojilo dvacet Češek a Čechů
z různých profesí a regionů.
UGO ve své výroční kampani připomíná dobu, kdy zdravé stravování
ještě nebylo „cool“.