Festivalům se nedostávají lidé, vyzývají fanoušky k zapojení

úterý, 24. května 2022, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Společnost Shameless startuje náborovou kampaň „Buď bedňák, buď Superhero“.

Zdroj: Repro YT Shameless Crew Prague

Zdroj: Repro YT Shameless Crew Prague

Festivaly trpí nedostatkem lidí způsobeným téměř dvouletým obdobím pandemie. Kvůli neustálým a opakovaně se měnícím zákazům z kulturního odvětví odešla více než polovina lidí. Česká společnost Shameless, zajišťující technický personál pro eventy v celé střední Evropě, ve spolupráci s festivalovou asociací Festas spouští náborovou kampaň „Buď bedňák, buď Superhero“, v níž vyzývají fanoušky k zapojení.

Situace je kritická, covid ze dne na den zastavil celé odvětví a ztratili jsme více než dvě třetiny kvalifikovaných pracovníků. Od letošního února se kultura rozjela, poptávka je enormní, dokonce vyšší než před krizí. Pořadatelé i návštěvníci jsou zvyklí na vysoký standard, o to je současná situace extrémnější,“ vysvětluje Matěj Štěpán ze společnosti Shameless. 

Kampaň pracuje s tématem superhrdinů, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert, či festival. Cílí i na návštěvníky festivalů, které vyzývá k zapojení. Zájemci se mohou přihlásit na webové stránce www.budbednak.cz a po krátkém zaškolení se mohou brzy zapojit na hudebních eventech dle vlastního výběru.

To, že se festivaly musí vyrovnávat s odlivem kvalifikovaných pracovníků potvrzuje i Marek Vohralík, ředitel asociace Festas: „Snažili jsme se, aby byly kompenzační programy v průběhu covidu zacíleny na všechny, kteří jsou součástí živé kultury. Ne vždy se to bohužel povedlo a dnes tak musíme řešit důsledky.“ Festas spustila pro zájemce o práci na festivalech rozcestník, kde najdou přehled firem a pozic jak na straně pořadatelů, tak jejich klíčových dodavatelů a který je neustále doplňován.

-stk-