Autor textu MediaGuru
Společnost Shameless startuje náborovou kampaň „Buď bedňák, buď
Superhero“.
Festivaly trpí nedostatkem lidí způsobeným téměř dvouletým obdobím pandemie. Kvůli neustálým a opakovaně se měnícím zákazům z kulturního odvětví odešla více než polovina lidí. Česká společnost Shameless, zajišťující technický personál pro eventy v celé střední Evropě, ve spolupráci s festivalovou asociací Festas spouští náborovou kampaň „Buď bedňák, buď Superhero“, v níž vyzývají fanoušky k zapojení.
„Situace je kritická, covid ze dne na den zastavil celé odvětví a ztratili jsme více než dvě třetiny kvalifikovaných pracovníků. Od letošního února se kultura rozjela, poptávka je enormní, dokonce vyšší než před krizí. Pořadatelé i návštěvníci jsou zvyklí na vysoký standard, o to je současná situace extrémnější,“ vysvětluje Matěj Štěpán ze společnosti Shameless.
Kampaň pracuje s tématem superhrdinů, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert, či festival. Cílí i na návštěvníky festivalů, které vyzývá k zapojení. Zájemci se mohou přihlásit na webové stránce www.budbednak.cz a po krátkém zaškolení se mohou brzy zapojit na hudebních eventech dle vlastního výběru.
To, že se festivaly musí vyrovnávat s odlivem kvalifikovaných pracovníků potvrzuje i Marek Vohralík, ředitel asociace Festas: „Snažili jsme se, aby byly kompenzační programy v průběhu covidu zacíleny na všechny, kteří jsou součástí živé kultury. Ne vždy se to bohužel povedlo a dnes tak musíme řešit důsledky.“ Festas spustila pro zájemce o práci na festivalech rozcestník, kde najdou přehled firem a pozic jak na straně pořadatelů, tak jejich klíčových dodavatelů a který je neustále doplňován.
-stk-
# reklama # kampaň # festival # Shameless # Festas # superhrdina
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem sobotního večera po 20:00 byla v divácké
skupině starší 15 let opět talk show Všechnopárty. S menším odstupem
následoval soutěžní pořad Superlov, který byl zároveň nejsledovanější
v 15–54.
XTB je novým globálním partnerem Mezinárodní basketbalové federace.
Ve Velké Británii začala od roku 2026 platit přísnější pravidla pro
reklamu na méně zdravé potraviny. První rozhodnutí regulátora naznačují,
že klíčová je identifikovatelnost konkrétních produktů.