Rohlík spustí v Madridu online prodej pod značkou Sezamo

středa, 25. května 2022, 06:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Rohlik Group ve spolupráci se španělskou společností Ulabox spustí v druhé polovině roku v Madridu online obchod Sezamo.

Rohlík Group začne rozvážet v Madridu, zdroj: Rohlík.cz

Rohlík Group začne rozvážet v Madridu, zdroj: Rohlík.cz

Online prodejce potravin Rohlik Group uzavřel dohodu se španělskou společností Ulabox, která bude partnerem při spuštění Sezamo.es v Madridu. Fungovat by měla začít od druhé poloviny letošního roku pro cca 7 mil. lidí v oblasti Madridu do 3 hodin od objednání. „Naše strategie spočívá v nabídce skvělého sortimentu za dobré ceny s úžasnou zákaznickou zkušeností při každém kroku nákupu, počínaje výběrem a objednáním až po samotné doručení,“ říká Tomáš Čupr, zakladatel a CEO Rohlik Group.

Ulabox, první španělská čistě online doručovací společnost potravin založená v roce 2010 v Barceloně, bude partnerem Rohlik Group při spuštění Sezamo v Madridu. Vedení Ulaboxu bude konkrétně zodpovědné za provoz a nabídku čerstvých místních produktů a poskytování služeb. Sezamo v Madridu nabídne více než 8 tisíc položek.

Vedení Sezamo.es se ujme Jaume Gomà (jako CEO) a David Campoy (jako Chief Commercial Officer). Jaume přichází do Sezamo s více než pětadvacetiletou zkušeností v managementu. Spoluzaložil a posledních jedenáct let z pozice CEO také budoval Ulabox. Campoy má celkem osmnáct let zkušeností, mimo jiné jako produktový nebo brand manažer ve společnostech Procter & Gamble a Bacardi, přičemž posledních deset let byl zodpovědný za obchodní strategii v Ulaboxu.

Španělsko není jen dalším polem působnosti Rohlik Group, ale po Praze také další technologickou základnou pro jeho software developery například pro Android nebo Java. Barcelonský tým tak bude jádrem prvního Tech Hubu mimo Českou republiku v souladu s novou strategií společnosti distribuovat Tech Huby po celé Evropě pod vedením CTO Ondřeje Klamta: „Tato expanze Tech Hubu bude přínosem pro přilákání nových IT talentů na Pyrenejském poloostrově – přinášíme možnost podílet se na nejrůznějších výzvách, jak v jejich návrhové fázi, tak i v samotném vývoji. Je to další velký milník,“ dodává Ondřej Klamt, CTO Rohlik Group. 

Knuspr.de z Rohlik Group se rozšíří do Frankfurtu

středa 16. února 2022

-zue-