Echo Media loni skončilo v zisku 1,8 mil. Kč, obrat vzrostl

středa, 15. června 2022, 10:30 Aktuality, Tisk MediaGuru

Valná hromada společnosti Echo Media schválila hospodaření za rok 2021. Vydavatel Týdeníku Echo a provozovatel Echo24.cz se poprvé dostal do zisku.

Zdroj: Echo Media

Zdroj: Echo Media

Tržby společnosti Echo Media, vydavatele Týdeníku Echo a provozovatele serveru Echo24.cz, dosáhly v roce 2021 celkové výše 42,041 mil. Kč a ve srovnání s předešlým rokem se zvýšily o 40 %. Hospodářský výsledek skončil poprvé od vzniku Echa v roce 2014 v plusu 1,838 mil. Kč. Předešlý rok uzavřela společnost ztrátou -4,48 mil. Kč. Výsledky za rok 2021 schválila ve středu valná hromada společnosti Echo Media.

Z dřívějších slov  šéfredaktorka Dalibora Balšínka vyplynulo, že ke kladnému hospodářskému výsledku přispěl růst výnosů z prodeje obsahu, tj. především z předplatného a z prodeje knih. Prodejně úspěšná byla zejména publikace Proměny světa, jejíž tržby představovaly 4,5 mil. Kč. Příjmy z prodeje obsahu se na celkovém výsledku  výnosů Echo Media podílely z 60 %. 

„Pozitivně se projevil nástup nového majitele Marka Španěla, který nám vlil novou energii," uvedl na valné hromadě Dalibor Balšínek, který loňský rok označil za nejúspěšnější v historii firmy. Echo Media počítá s druhým vydáním knihy Proměny světa, vyjít by měla na začátku letošního října. Připravuje také novou podobu digitální verze Týdeníku Echo. Echo na začátku letošního roku evidovalo 13 tisíc předplatitelů. 

Echo Media obrátilo hospodaření poprvé do zisku

úterý 25. ledna 2022

-mav-