Prazdroj ukončí svou značku cideru Kingswood

pátek, 22. července 2022, 10:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Plzeňský Prazdroj se rozhodl ukončit značku cideru Kingswood. Do budoucna se bude soustředit na Frisco.

Zdroj: Kingswood

Zdroj: Kingswood

Plzeňský Prazdroj se rozhodl v rámci optimalizace svého portfolia k ukončení značky Kingswood. Do budoucna se chce soustředit především na Frisco. 

„Prodej Kingswoodu výrazně ovlivnilo i omezení provozu restaurací v rámci proti covidových opatření v uplynulých dvou letech. Právě gastro segment totiž tvořil více než polovinu prodejů,“ vysvětluje důvody na dotaz MediaGuru tiskový mluvčí Prazdroje Zdeněk Kovář a dodává: „Během letošního roku bude ještě Kingswood standardně dostupný v obchodech i restauracích. Přesný termín ukončení nyní ještě není znám. Předpokládáme začátek příštího roku.“

Značka Kingswood byla na trh uvedena v roce 2013. Launch tehdy provázely oázy zeleně a klidu, kde si mohli návštěvníci cider nejen ochutnat, ale i relaxovat s hudbou. Právě na relaxaci a klidu značka stavěla. V průběhu let využívala oázy na letních festivalech. Později ji podporoval koncept „Neskutečný Kingswood“ s dřevěnou loutkou, jehož součástí byly i zahrádky s influencery nebo ASMR videa.

Do budoucna se chce Plzeňský Prazdroj zaměřit v kategorii ciderů na Frisco, které nyní nabízí různé varianty, kromě čtyř základních příchutí – Brusinka, Jablko a citrón, Ananas a Lemongrass a Lesní ovoce – také koktejlovou řadu se Strawberry Daiquiri, Spritz, Mojito a Bellini. Cílí zejména na ženy.Plánujeme také nabídnout některou z variant Frisca v čepované variantě,“ prozrazuje Kovář. 

-stk-