Burger King rozšiřuje nemasovou nabídku

čtvrtek, 25. srpna 2022, 07:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Burger King přidává do nabídky rostlinné novinky v podobě Long Chicken, Cheese Burger, ChilliCheese Burger nebo Pocket Wrap.

Zdroj: Burger King

Zdroj: Burger King

Novinky jako plant-based Long Chicken, plant-based Cheese Burger, plant-based ChilliCheese Burger nebo plant-based Pocket Wrap zařazuj od poloviny srpna do své nabídky Burger King. 

„Obliba rostlinných alternativ stále roste. Víme, že rostlinné pochoutky chutnají současným hostům, kteří si je objednávají čím dál častěji. Zároveň ale dokáže přitáhnout další zákazníky, kteří chtějí svému jídelníčku a planetě ulehčit, a volí proto raději rostlinné alternativy masných výrobků,“ říká Petr Adamec, Burger King Brand Leader. Rostlinná kategorie tvoří v současné době v Burger Kingu téměř 3 % všech prodaných sendvičů, do budoucna by čísla mohla být dvojnásobná.  

V roce 2019 řetězec uvedl bezmasý Whopper, jehož původně masová placka byla nahrazena burgerem na rostlinné bázi. O dva roky později přišel na trh s rostlinnými nugetami. „I přes to, že Češi stále zůstávají spíše národem masožravců, čím dál častěji dávají a zkouší právě rostlinné alternativy masa. Pro nastupující generaci Z jsou navíc plant-based produkty naprostou samozřejmostí. Vnímáme, že právě tento segment má veliký potenciál a do budoucna bude ještě posilovat,“ doplňuje Adamec. 

Nejsilnějším regionem v oblibě rostlinných alternativ je dlouhodobě Praha, Brno a Ostrava.  

-stk-