Burger King rozšiřuje rostlinnou nabídku, přidává „kuřecí“

čtvrtek, 22. dubna 2021, 15:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Burger King do své nabídky zařazuje nové rostlinné nugetky, alternativu ke kuřecímu.

Klíčový vizuál k rostlinným nugetkám, zdroj: Burger King

Klíčový vizuál k rostlinným nugetkám, zdroj: Burger King

Po rostlinném burgeru s názvem Rebel Whopper přidává Burger King do své nabídku další alternativu k masu. Od poloviny dubna nabízí ve všech svých restauracích i rostlinné nugetky, jež nabízejí bezmasou variantu pro ty, co mají rádi ty klasické kuřecí. 

I na rostlinných nugetkách spolupracuje Burger King se značkou The Vegetarian Butcher, patřící do portfolia společnosti Unilever. Základ je složený ze sóji a pšeničného proteinu, obalený v pšeničném, do křupava opečeném těstíčku. 

„Podle toho, jak oblíbený je plant-based Whopper, věříme, že nové rostlinné nugety budou mít stejný úspěch. Zákazníci mají nyní na výběr z několika bezmasých variant, které jsou svou chutí i vzhledem od těch masových k nerozeznání. Tedy alespoň pro mě,“ říká Daniel Ryška, ředitel Burger King pro Česko, Slovensko, Bulharsko a Rumunsko. 

Rebel Whopper uvedl Burger King v roce 2019. „Prodeje plant-based Whopperu překonaly hranici 2,5 % prodejů a určitě je zde velký potenciál pro další růst i do budoucna,“ upřesňuje Daniel Ryška s tím, že od alternativ si řetězec slibuje, že naláká zákazníky, kteří čím dál častěji volí rostlinnou stravu. 

Na stále stoupající poptávku po rostlinných jídlech reagují na českém trhu i další řetězce rychlého občerstvení. McDonald’s v březnu představil řadu Veggie, nabízející burger, wrap i salát. KFC od loňského léta prodává vegetariánské sendviče Vege Halloumi.

-stk-