Canal+ Sport o zařazení do O2 TV a dalších stále jedná

středa, 3. srpna 2022, 16:00 Aktuality, TV MediaGuru

Nový sportovní kanál Canal+ Sport zahajuje vysílání ve čtvrtek vpodvečer, první přímý přenos ale vysílá až v pátek večer. Do té doby je stále čas na uzavření případné dohody o rozšíření distribuce.

Zdroj: Canal+ Sport

Zdroj: Canal+ Sport

Nový sportovní kanál Canal+ Sport, který odstartuje své vysílání ve čtvrtek 4. srpna vpodvečer, stále jedná s dalšími operátory o zařazení do jejich nabídky. „Jednání stále probíhají," uvedl na dotaz MediaGuru.cz mediální zástupce Canal+ Sport Marek Němec. Zároveň ale nelze vyloučit, že některá jednání budou finišovat během příštího dne. 

Canal+ Sport sice odstartuje vysílání ve čtvrtek od 18:00 magazínem Nejlepší góly sezóny 2021/2022, po kterém následuje pořad Fantasy Show, první přímý přenos fotbalového zápasu Premier League je ale naplánován až na pátek 5. srpna od 21:00. Tím se prostor pro uzavření dohod zvyšuje.

Fotbalové fanoušky zajímá vzhledem k nabídce sportovního obsahu především to, zda se nový kanál objeví v nabídce O2 TV. O nový kanál má televize zájem. „O zařazení stanice Canal+ Sport nadále jednáme. Předložili jsme adekvátní nabídku na tři roky, díky které by se stanice Canal+ Sport mohla dostat do více než 600 tisíc služeb O2 TV. K dispozici by byla i pro tři tisíce restauračních zařízení, ve kterých je televize O2 TV dostupná. Intenzivně se snažíme najít se zástupci Canal+ Sport shodu. Věříme, že by novému kanálu televize O2 TV dokázala pomoc, aby se dostal k co největšímu počtu fanoušků," sdělil na náš dotaz mluvčí O2 TV David Solnař.

Canal+ Sport bude od svého startu součástí nabídky programů platforem Skylink a freeSAT na satelitu Astra 23,5°E a v internetové aplikaci Skylink Live TV. Dostupný by měl být v cca 1,3 mil. domácnostech. Stanice plánuje odvysílat všechny zápasy anglické Premier League v přímém přenosu a také takzvaný konferenční přenos, který bude v reálném čase „přeskakovat“ mezi souběžně hranými zápasy. Nabídne také zápasová studia, prémiovou talk show nebo sportovní magazíny.

-mav-

Canal+ Sport odhalil studio a představil program

středa 27. července 2022