Časopisy Moje psychologie, Dieta, F.O.O.D. či Maminka v tisku skončí, přejdou do digitálu

pátek, 21. října 2022, 12:20 Tisk MediaGuru

Czech News Center (CNC) významně upraví své portfolio tištěných lifestylových časopisů. Několik z nich v tištěné podobě skončí, jejich obsah se přesune do digitálu.

Zdroj: Czech News Center

Zdroj: Czech News Center

Časopisy Moje psychologie, Dieta, Maminka, Moje zdraví, F.O.O.D. a Těhule přestane společnost Czech News Center (CNC) vydávat v tištěné podobě. Jejich obsah se ale má přesunout do digitálu, informovala společnost CNC. 

„Zahájili jsme reorganizaci celého velkého newsroomu, který má na starost právě lifestyle obsah. V kontextu tzv. digital-first vize budeme v rámci CNC první redakce, která už nebude mít tradiční složení, ale bude fungovat v mikro-týmech. Odvíjí se to od záměru fungovat více pro-uživatelsky, tak abychom nabídli čtenářům co nejkvalitnější obsah, a to tou nevhodnější cestou. Ať už se jedná o webový content, obsah na sociálních sítích nebo třeba video-tvorbu,” komentuje změnu Anna Netušilová, šéfeditorka integrovaného newsroomu.

Reorganizovaná redakce tak bude fungovat v menších týmech, které budou zodpovědné za tematické oblasti, nikoliv konkrétní tituly. Strategií je tvorba obsahu dle cílových publik a konstantní práce s nimi. Zároveň budou součástí zmíněných týmů třeba SEO specialisté, weboví specialisté, konsolidovaný video-tým, odborníci na sociální sítě nebo nově vzniklé pozice speciálních content-editorů, jejichž cílem bude primárně sledovat a zasazovat se o kvalitu obsahu, a to třeba i v obsahových newsletterech.

„Rušíme sice některé tištěné tituly, ale jejich obsah nám zůstává. Některé větší projekty, které vznikaly pod hlavičkou daných brandů, dostanou video podobu, určitě zachováváme také úspěšné projekty typu F.O.O.D. Piknik nebo Buď fit s Dietou,” doplňuje Netušilová.

„U titulů, které se soustředí na témata životního stylu, je to pro nás ta nejsmysluplnější cesta. Měníme formu a distribuci obsahu, abychom byli blíže potřebám našich čtenářů,” říká Tomáš Stránský, jeden z šéfů Czech News Center.

CNC zahájila svou digitální transformaci v roce 2021. Od té doby spustila například nový web zaměřený na generaci Z heyfomo.cz, vlastní herní aplikaci Kvízuj či platformu pro konsolidovaný placený obsah Premium+, dva bazarové portály na svých vlajkových webech Blesk.cz a Auto.cz, online katalogy zboží zbozi.zive.cz a zbozi.auto.cz nebo rozvíjela projekty czechteam.tv, uvedla novou homepage Blesku či esportovou ligu Sazka eLeague.

Postavení zmíněných časopisů CNC na čtenářském trhu si můžete prohlédnout v textu níže. Přináší výsledky čtenosti časopisů podle posledních údajů výzkumu Media projekt v jednotlivých žánrových skupinách.

Nová data: Nejčtenější časopisy udržely své pozice

pátek 12. srpna 2022

-mav-