CNC spustí fond pro autory, nabídne jim i příjmy z obsahu

úterý, 18. října 2022, 15:10 Internet & Mobil MediaGuru

Mediální dům Czech News Center spouští fond pro talenty a nadějné autory. Nabídneme jim svou infrastrukturu a chce se s nimi dělit i o příjmy z placeného obsahu.

Ilustrační foto, zdroj: Czech News Center

Ilustrační foto, zdroj: Czech News Center

Mediální společnost Czech News Center (CNC) rozjíždí fond pro tvůrce, začínající novináře i zkušené autory. Nabízí jim zázemí i dosah prostřednictvím svých kanálů k různorodému publiku. Součástí podpory bude například editoriální vedení, pomoc s dramaturgií, a také distribuce obsahu prostřednictvím desítek webů nebo online projektů CNC a jejich sociálních sítí, mimo jiné i publikace v printových titulech, možnost vydat knihu či účast a promo na řadě eventů. Podporu mají autoři najít i v interním datovém týmu business intelligence. Díky datům mají autoři získat přístup k zpětné vazbě publika.

„Náš čtenář je pro nás na prvním místě. Dlouhodobě se zavazujeme k tomu, že mu chceme nabídnout ten nejlepší obsah pro něj nejvhodnější cestou. Zároveň vidíme celou řadu talentovaných osobností, které mají co říct, ale nenašli ještě vhodnou platformu, kterou k tomu využít, nebo by rádi oslovili i širší publikum. Na naše weby chodí kolem 6,5 milionů uživatelů měsíčně. Vidíme tak velkou příležitost ve spojení těchto dvou břehů, můžeme rozvíjet a objevovat kreativní talenty, a zároveň přinést našim čtenářům exkluzivní a nezávislý obsah, který jinde nenajdou,“ říká k projektu co-CEO CNC Juraj Felix.

Takovým tvůrcem může být podle něj odborník na kryptoměny, který chce vydávat placený newsletter, moderátor, který může okomentovat dění na významných společenských událostech, influencer s plánem napsat knihu nebo kreativní student toužící po podcastu.

Model fondu bude založený na obsahové spolupráci napříč CNC portfoliem, odměňování bude vycházet primárně z dat, jakými jsou například zásah publika, zájem, čas strávený uživatelem u daného obsahu, počet interakcí, apod. Autorům nabídne mediahouse i model participace na placeném obsahu. Podle CNC to platí i pro stávající spolupracující tvůrce a vlastní zaměstnance.

Celý fond financuje CNC ze svého projektu placeného internetového obsahu Premium+, tedy stávajícího konsolidovaného předplatného s neomezeným přístupem k obsahu v současnosti devíti titulů, kde mohou aktuálně předplatitelé konzumovat video bez reklam.

„Máme ambici vychovat nové talenty a nabídnout možnosti spolupráce i zkušeným nezávislým tvůrcům a profesionálním novinářům. Nehledáme krátkodobá řešení, je to další dílek z kompletní proměny dříve především printového vydavatelství do moderního mediálního hubu plného příležitostí,“ dodává Tomáš Stránský, druhý šéf CNC. 

Projekt pro autory připravuje také internetová společnost Seznam.cz. Podle informací, které zazněly na nedávném Seznam foru, ho chce spustit nejpozději v listopadu. Projekt Seznam Medium je určen právě pro tvůrce obsahu, kteří chtějí publikovat a kteří si podle dosahu svých článků můžou sáhnout na reklamní příjmy. 

-mav-