MF Dnes, LN, Deník i Právo opět zvyšují prodejní ceny

pondělí, 10. října 2022, 07:10 Tisk MediaGuru

Tuzemské deníky opět přistupují ke zvýšení svých prodejních cen. Naposledy ceny zvyšovaly na jaře.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Tuzemské deníky opět přistupují ke zvýšení svých prodejních cen. Naposledy přitom ceny upravovaly letos na jaře. Od začátku října se prodejní cena deníků MF Dnes, Lidové noviny (oba Mafra) a regionálních deníků Deník (VLM) zvýšila o jednu korunu na 24 Kč. Od pondělí 10. října se pak o dvě koruny zvyšuje prodejní cena deníku Právo (Borgis) na 25 Kč.

Zvýšení prodejních cen odůvodňují vydavatelé růstem nákladů. „S ohledem na výrazné zdražení výrobních nákladů, především pak zásadní zvýšení ceny papíru, jsme nuceni upravit cenu Lidových novin," informovaly čtenáře Lidové noviny.

„Vzhledem ke stále se zvyšujícím distribučním a výrobním nákladům byla společnost Borgis nucena od pondělí 10. 10. 2022 zvýšit cenu deníku Právo ve volném prodeji u všedního vydání na 25 korun. Zvýšení ceny se netýká sobotního vydání a předplatného," dočetli se zase v sobotu čtenáři deníku Právo

Zajímavostí je pak nabídka čtenářům Lidových novin, kterým vydavatel nabízí „fixaci předplatného".  „Při koupi předplatného do konce října vám garantujeme neměnnou cenu na celý rok," avizuje ve svém inzerátu.

Inzertní sdělení v Lidových novinách, zdroj: repro LN

Inzertní sdělení v Lidových novinách, zdroj: repro LN

Za poslední kalendářní rok, tedy od října 2021, se prodejní ceny deníků mění potřetí. Důvody jsou přitom stejné jako v jiných odvětvích a souvisejí s růstem obecné inflace.

Prodejní ceny ostatních deníků se zatím nemění, nelze ale vyloučit, že se budou navyšovat v následujících týdnech nebo od ledna 2023.

Prodejní ceny deníků, říjen 2022

deník vydavatel prodejní cena - volný prodej (Kč)
Aha! CNC 13 Kč
Blesk CNC 16 Kč
Deník VLM 24 Kč
Deník N N media 25 Kč
Hospodářské noviny Economia 30 Kč
Lidové noviny Mafra 24 Kč
MF Dnes Mafra 24 Kč
Právo Borgis 25 Kč
Sport CNC 20 Kč

-mav-