ZOOT otevírá na Václavském náměstí v Praze prodejnu

čtvrtek, 13. října 2022, 12:00 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Na Václavském náměstí v Praze otevírá ZOOT první prodejnu. Další tři otevře během měsíce v regionech.

Na Václavském náměstí 18 byla otevřena vlajková prodejna e-shopu ZOOT, foto: MediaGuru.

Na Václavském náměstí 18 byla otevřena vlajková prodejna e-shopu ZOOT, foto: MediaGuru.

Ve středu 12. října otevřel módní e-shop ZOOT na Václavském náměstí v Praze svou první z plánovaných prodejen. V průběhu měsíce pak otevře další – v Brně, Plzni a Českých Budějovicích. Spolu s jejich otevřením začíná módní e-shop také podporovat svou mobilní aplikaci. Cílem kamenných obchodů, které doplňují síť ZOOT.kabinek u partnerů, je ještě více posílit omnichannel prodejní model a propojit online a offline. 

„ZOOT store na Václavském náměstí a v dalších městech je dalším krokem v budování ZOOTu jako platformy, která kombinuje online a offline prodej módy. Koupit si oblečení prostě není stejné jako nabíječku na telefon. A tak si stále více uvědomujeme, že naše unikátní možnost pohodlně si vybrat online a za pár hodin si vše vyzkoušet na místě, kde mi třeba i někdo řekne, že mi to sluší, je pro naše zákazníky zásadní,“ říká Milan Polák, CEO skupiny Digital People, která provozuje i značku ZOOT.

V obchodě, jenž je laděn do hravého designu v kombinaci barev žluté, černé a bílé, je dostání dámská, pánská i dětská móda. Svůj prostor zde má i privátní značka ZOOT.lab, která se po módní přehlídce na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Week stala podle prodejů na e-shopu značkou číslo jedna. ZOOT v prodejnách chystá i speciální sekci, kde se bude nabídka měnit každých 14 dní.

Díky MBPFW se prodeje ZOOT.lab ztrojnásobily

úterý 11. října 2022

Vlajková prodejna v Praze byla otevřena slavnostním eventem ve spolupráci s partnery v podobě televize Óčko a značkou ginu Beefeater. Eventy plánuje ZOOT na prodejnách pořádat pravidelně, kdy se chce věnovat vybraným značkám ze svého portfolia či představit offline exkluzivní kousky, které na e-shopu ani nebudou. Pro zákazníky budou připraveny také víkendy se stylistou.

Do budoucna chce ZOOT přidávat další prodejny v krajských městech republiky a s postupem času zamířit s prodejnami i na zahraniční trhy, kde ZOOT působí.

Z historického hlediska se nejedná o první pokus ZOOTu otevřít si svou vlastní prodejnu. V roce 2019 představil prodejnu v pražském obchodním centru Černý Most. Ta však byla po vypuknutí pandemie koronaviru zavřena.

-stk-